Címke: hajhullás

+ 6 döbbenetes dolog, amit a bőröd jelezhet

Ha odafigyelsz, akkor pontosabb képet kaphatsz saját egészségi állapotodról. Korábbi cikkünket további 6 döbbenetes dologgal egészítjük ki, amire a bőröd, a tested figyelmeztethet. 1. Ritkuló, hulló haj A hajhullás a kopaszodás elsődleges oka, férfiaknál és nőknél egyaránt. Általában hormonális és genetikai jellegű. Esetenként okozhatja góc-, vagy pajzsmirigybetegség, tápanyaghiány is. Ha foltokban hullik …

Olvass tovább »

10 döbbenetes dolog, amire a bőröd figyelmeztethet

Milyen betegségeket jelezhet a bőr

A bőr tested legnagyobb méretű szerve, és jóval több egyszerű védőburoknál. Ahogy a haj, a köröm, úgy a bőr is jelezheti, mi zajlik a felszín alatt. Sokan azt hiszik, a problémás bőr egyszerűen csak a szépségápolási rutin megváltoztatására figyelmeztet, de állapota különböző kórokra is utalhat. Ezt a tényt a bőrgyógyászok is …

Olvass tovább »

Lerí rólad a cinkhiány

A cink a libidó, és az immunrendszer működésében is fontos szerepet játszik, és szokták szépségvitaminnak is nevezni, mert segít megőrizni a bőr, a haj, a fogak, és a körmök egészségét is, ezért nem túlzás azt állítani, hogy lerí rólad, ha nincs elég belőle a szervezetedben.

Olvass tovább »

Fogászati eredetű gócbetegségek

A fogfájás egyike a legelviselhetetlenebb fájdalmaknak. Az akut jelzéssel jó esetben még az is fogorvoshoz fordul, aki retteg tőle. De, mi történik akkor, ha a szájüregünkben, a fogak, foggyökerek körül kialakult krónikus gyulladás nem jár riasztó jelzéssel? Abban az esetben, ha csak fájdalomcsillapítókkal és tüneti kezeléssel élünk, akkor valójában csak …

Olvass tovább »

Hajmeresztő újdonság

Az orvostudomány már azon a szinten van, hogy laboratóriumban létre tud hozni bőrszöveteket, viszont ezekből szőrnövekedést még nem tudtak elérni. Az Indiana Egyetem és a Harvard Egyetem orvosi karának kutatóinak a közelmúltban sikerült.

Olvass tovább »

A vashiány veszélyei

Az emberiség egyharmada szenved vashiánytól, ami ha tartósan áll fenn, vérszegénységet okozhat. A vas létfontosságú a szervezet működéséhez, mert fontos szerepe van az idegrendszeri folyamatokban, szív- és vázizomzat oxigén ellátásában, DNS-szintézisben, az agyfejlődésben, sejtszintű energiatermelő folyamatokban, enzim- és immunrendszerünk működésében, továbbá alapvető építőköve a vérben található hemoglobinnak, ami az oxigént szállítja a sejtekhez.

Olvass tovább »