A herpeszvírus a szervezetbe kerülve a látszólagos tünetek gyógyulása után sem semmisül meg, hanem tovább él az idegsejtekben. Az emberek nagy részénél egyáltalán nem produkál tüneteket, akiknél igen, leggyakrabban az ajkakon jelennek meg a kellemetlen, és fájdalmas duzzanatok. Házi módszerekkel is fel lehet venni a küzdelmet a herpesz ellen.
- A fokhagymában erős mikrobaölő anyagok vannak, ezek segíthetnek lehúzni a duzzanatot, és felgyorsíthatják a gyógyulás idejét. A herpeszt közvetlenül bekenve használható a fokhagyma, és ha rögtön a duzzanat megjelenésekor megteszed, akkor megakadályozhatod, hogy tovább nőjön.
- A borsmenta-, illetve teafa-olaj is segíthet, mert mindkettő hatékony baktériumölő és fertőtlenítő hatású, és ezek is megakadályozhatják a herpesz növekedését, ha időben elkezded a kezelést. Lehet használni illóolaj formájában is őket, csak akkor egy teáskanál vivőolajban (olíva, kókusz, jojoba) fel kell oldani két cseppet belőlük. Az adott kezelő olajat egy kis vattadarab segítségével kell az érintett területre juttatni. Fontos, hogy ha már elkezd gyógyulni, azaz enyhülni a duzzanat, akkor be kell fejezni a kezelést.
- A herpesz tünetének megelőzésére érdemes erősíteni az immunrendszert. Egyél minél több C-vitaminban gazdag gyümölcsöt, zöldséget, és szükség esetén táplálékkiegészítő formájában is szedheted ezeket.
Citrombalzsam-kivonatot tartalmazó ajakírrel is kezelhető a herpesz, ennek gyógyító és antibakteriális hatása van. Rendszeres alkalmazása felére rövidítheti a gyógyulási időt!
- Közvetlenül a herpeszre kenhető az aloe vera növény leveléből kinyerhető nedv is. Baktériumölő hatású, ami megakadályozza a felülfertőződést, felgyorsítja a gyógyulást, és enyhíti a fájdalmat, és a diszkomfort érzést. Ha nincs aloe vera növényed, akkor az abból készült gélt is használhatod rá.
- Az édesgyökér a benne található vírusölő összetevők miatt segíthet. Közvetlenül a herpeszre is tehető, de belsőleg is segít, ha a kivonatát is beszeded kapszula formájában.
- Echinacea is bevethető, ami igen hatékony immunerősítő, és számos formában elérhető a patikákban, illetve gyógynövényboltokban.
Forrás: HáziPatika