A máj közel 500 testi folyamatban vesz részt, így szerepet játszik a méregtelenítésben is, nem csoda, hogy az egyik legfontosabb szerv. Lássuk, milyen tünetekkel jelzi a májunk, ha a megtelik méreganyagokkal.
Olvass tovább »Az ételallergia ritkább tünetei (szerencsére)
Az ételallergia az immunrendszer túlérzékenységét jelenti, ami általában gyermekkorban jelentkezik, de nem ritka, hogy felnőttek olyan ételre lesznek túlérzékenyek, amivel addig nem volt problémájuk. Az immunrendszer bizonyos fehérjéket támadónak ítél meg, ezért reakcióra készteti a szervezetet. Hogy milyenekre? Lássuk!
Olvass tovább »Így csillapíthatod az éjszakai köhögést
Kellemetlen, és kimerítő, éjszaka ráadásul még aludni sem lehet tőle rendesen. Dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont orvosa tanácsokkal segít a köhögések csillapítására.
Olvass tovább »Amit az allergiás kötőhártya-gyulladásról tudni érdemes
Az allergia több területen is támadhatja a szervezetünket, jelentkezhet kiütések formájában, orrfolyással, tüsszentésmaratonnal, vagy komolyabb esetben mellkasi fájdalommal, és akár hányással is. Az allergiások nagyrésze szemproblémáktól is szenved. A viszkető, vörös szemek, duzzadt szemhéj az allergiás kötőhártyagyulladás tünetei.
Olvass tovább »Allergia
Mi az allergia? Az allergia nem más, mint szervezetünk túlzott immunreakciója olyan látszólag ártalmatlan anyagokra (virágpor, pollen, szőr, por stb.), amelyek normális körülmények között semmilyen irritációt nem okoznak a szervezet számára. Ezeket az anyagokat nevezzük allergéneknek. Allergén lehet a pollen, az állatszőr, a penészspórák, az atka, a különböző állatok mérgei (pl. méh), …
Olvass tovább »11 meglepő mód, hogyan élheted túl a szörnyű allergia-szezont
Ha az allergia népbetegsége téged sem kímél, és a kukád zsebkendő halmokkal van tele, a szemeid égnek, és két tüsszentés között még a saját nevedet sem tudod elmondani, akkor listánk jó szolgálatot tehet neked. Néhány egyszerű praktikával igazi „túlélővé” válhatsz ebben a gyötrelmes időszakban is. Tisztítsd rendszeresen a mosógéped A …
Olvass tovább »Fél év alatt allergénné válhat az ágynemű
Poratka, faggyú, és elhalt hámsejtek tömkelege gyűlik össze a párnákon, emiatt asztmát vagy allergiát is okozhatnak, ezért érdemes gyakran mosni az ágyneműt, és fél évente cserélni, legalább a párnát.
Olvass tovább »A megelőzés hiánya miatt szenvedünk. Feleslegesen!
Allergiás vagy? Állandóan folyik az orrod? Eleged van abból, hogy a szemed helyén egy kis rés van csak és azon kell kikukucskálnod? Tombol az allergiaszezon, ezért elkészítettük a Nagy Allergia tesztet, és utánajártunk, hogy augusztusban tényleg a fél ország tüsszög-e? Az eredmények egyértelműen megerősítették az országos statisztikákat, hiszen a tesztet …
Olvass tovább »Nincs ősz allergia nélkül, vagy mégis?
A növények, növényfélék okozta allergiák főleg tavasszal és nyáron kínozzák áldozataikat. Tévedés, hogy a hideg idő beálltával a szénanáthának, és az egyéb fű- és fafélék okozta orrfacsaró érzésnek vége, mert az őszi hűvös levegőben ugyanannyi allergén kering. A levegőben szállingózó pollenek az allergiások szemébe, légútjaiba, fülébe kerülve okoznak irritációt, allergiás reakciókat. …
Olvass tovább »Allergia, de épp most mire?
A tavasz igazi kínzókamra az allergiások számára, sokan azonban közülük sincsenek pontosan tudatában annak, mire is allergiások. Legtöbben a szálló nyárfa-pelyheket okolják a tüneteikért. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa arról számol be, milyen okok állhatnak valójában a szénanáthás tünetek mögött.
Olvass tovább »Allergiások figyelem: súlyosabb tüneteket tapasztalhatnak
A szokásosnál nagyobb a levegő pollenkoncentrációja az enyhe tél, és a száraz tavaszi időjárás miatt, ez pedig súlyosabb tüneteket okozhat az allergiásoknak. A kórházakban, klinikákon már megnőtt a betegforgalom, az erősen beköszöntő allergia-szezon miatt.
Olvass tovább »Leszámolunk a téli mítoszokkal
Attól, hogy hűvösebb a levegő, amit belélegzünk, nem leszünk automatikusan betegek. Ugyanakkor, ha megfázva tartózkodunk a hidegben, az fokozhatja a betegségünket. Betegek a levegőben lévő vírusoktól és baktériumoktól leszünk, nem önmagában a hideg levegőtől.
Olvass tovább »Erős nátha vagy tüdőgyulladás?
A légúti fertőzések szezonjának beköszöntével egy időben megszaporodnak a felső légúti fertőzésre utaló tünetek és egyre gyakrabban merülhet fel a kérdés, vajon mivel állunk szemben, egyszerű megfázással, vírusos influenzával vagy bakteriális tüdőgyulladással? Jó, ha már a betegség elején vannak támpontjaink a különbségek felismeréshez.
Olvass tovább »JÖN, JÖN, JÖN: az őszi allergia szezon
A tavasz és a nyár mellett sokan ősszel is, vagy éppen ősszel találják szembe magukat az allergia mindennapokat nehezítő tüneteivel. Az sem lehet teljesen nyugodt, aki korábban semmi ilyesmivel nem küzdött, mert sok esetben felnőttkorban jelentkezik. Arra is számítani lehet, hogy minél később üti fel a fejét, annál nehezebb „kinőni”, mert az allergia esetében nem belénk kódolt, hanem szerzett immunreakcióról van szó.
Olvass tovább »Szúnyogcsípés-allergia, lehetséges?
A gyerekeknél a szúnyogcsípés jelentkezhet a felnőttekénél erősebb tünetekkel is, úgymint nagyobb duzzanat, erősebb viszketés, viszont az ijesztőbb reakciók ellenére is szinte semmi esélye nincs, hogy ez amiatt van, mert a szúnyogcsípés allergiás reakciót váltana ki.
Olvass tovább »Allergizáló nyári gyümölcsök. Ezek okozhatnak allergiát gyermekednél
Öt olyan gyümölcsről lesz szó a cikkünkben, melyek a szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokat tartalmaznak, ugyanakkor érdemes vigyázni velük, mert allergiás reakciókat okozhatnak gyermekeknél (is). Ezek az alábbiak: cseresznye, eper, málna, görögdinnye, őszibarack.
Olvass tovább »Új forradalmi kezelési mód allergiára: nanorészecskék
Az allergia és az asztma gyógyításának egészen új módszerét dolgozták ki amerikai kutatók. Olyan biológiailag lebomló nanorészecskéket juttatnak a vérbe, amelyek burokként fedik be az allergéneket, így az immunrendszer nem támadja meg azokat. „Az eredmények új, biztonságos és hatékony hosszú távú megoldást jelentenek az allergiások potenciálisan életveszélyes légzőszervi és élelmiszer-allergiái …
Olvass tovább »22 mód az allergia-mentes otthon kialakítására
Az olyan beltéri allergének, mint a penész, poratka vagy a kedvenc háziállatunk szőre, kifejezetten kellemetlenné tehetik az otthontartózkodást, azáltal, hogy tüsszögésre késztetnek, vagy fullasztóan hatnak ránk. Íme, néhány tipp, hogyan teheted allergia-mentes területté az otthonodat. Méregtelenítsd az otthonod A beltéri levegő 2-szer vagy 5-ször szennyezettebb, mint a kültéri levegő. Ez …
Olvass tovább »Néhány dolog, ami fokozza az allergiád
Az allergia tünetei önmagukban is kellemetlenek, de nem megfelelő életmóddal ezeket a szimptómákat csak még elviselhetetlenebbé tehetjük. Ha allergiás vagy, elsőként arra kell megoldást találnod, hogy kevésbé tedd ki magad az allergéneknek. Törekedned kell arra, hogy megakadályozd az irritációt okozó részecskék szervezetbe jutását. Természetesen nem óvhatjuk meg magunkat maximálisan az …
Olvass tovább »Nem tudod, mi okozza az allergiád?
Vega teszttel 400 anyagra (étel, szőr, pollen…) vizsgáltathatod ki a szervezetedet, és ráadásképpen egy candida-tesztet is elvégeznek. Kattints.
Olvass tovább »Fényallergia
Mi okozza a fényallergiát? Ahogy létezik allergiás reakció a pollenekre, ételekre, különféle összetevőkre, macskaszőrre, porra, úgy beszélhetünk egy ritkább, ám annál kellemetlenebb allergiaváltozatról, a fényallergiáról is. Kialakulása kóros immunológiai reakcióval áll összefüggésben, ami dióhéjban annyit tesz, hogy a szervezetedbe kerülő, vagy a bőrödre felvitt bizonyos anyagok (krémek, táplálék-kiegészítők stb.) szerkezete a …
Olvass tovább »