A bélpolipok rendkívül gyakori képződmények, kinövések a vastagbél belső falán. Több típusuk is van, és többféle formában jelentkezhetnek, változatos lehet a méretük, és a számuk is. Az esetek nagy részében ártalmatlanok, amiatt kell figyelni rájuk, mert könnyen rosszindulatúvá válhatnak.
Olvass tovább »Vashiány: étrendi, vagy már gyógyszeres pótlás?
Gyakori probléma a vashiány, és a vashiányos vérszegénység, ráadásul sokszor nagyon kellemetlen, és zavaró tüneteket okoz. Enyhébb esetben elég az étrendre odafigyelni, súlyosabb mértékű vashiány esetén szükséges a gyógyszeres pótlás. Dr. Fehér Ágnes, a Trombózis-és Hematológiai Központ belgyógyásza ismerteti a tudnivalókat.
Olvass tovább »Vashiányra utaló különös tünetek
A vashiány tipikus tünete a fáradtság, az energiahiány, a csökkent állóképesség, súlyosabb esetben pedig a kóros vérszegénység, az anémia. Az ismert ismertetőjelein kívül vannak igen különös tünetei is, amikkel jó tisztában lenni.
Olvass tovább »A vaspótlás 4 lépcsőfoka
Sokszor hosszú idő telik el mire a vashiány diagnosztizálásra, majd kezelésre kerül, mert az érintett eleinte rendszerint másnak tudja be a tüneteit. Ugyanakkor, ha a hiány nem kerül még időben kezelésre, úgy egyre fokozottá válik, és egyre komolyabb kezelést igényel.
Olvass tovább »Gondoltad volna? Ezekben a növényekben több a vas, mint a húsban.
Manapság is még sokan úgy tudják, hogy a húsok tartalmazzák a legtöbb vasat, és a húsmentes élet vashiányt okoz, pedig néhány növényfajta bőven fedezheti napi vasszükségletet.
Olvass tovább »A vashiány veszélyei
Az emberiség egyharmada szenved vashiánytól, ami ha tartósan áll fenn, vérszegénységet okozhat. A vas létfontosságú a szervezet működéséhez, mert fontos szerepe van az idegrendszeri folyamatokban, szív- és vázizomzat oxigén ellátásában, DNS-szintézisben, az agyfejlődésben, sejtszintű energiatermelő folyamatokban, enzim- és immunrendszerünk működésében, továbbá alapvető építőköve a vérben található hemoglobinnak, ami az oxigént szállítja a sejtekhez.
Olvass tovább »Mi betegíti meg gyermekeinket?
Mik a leggyakoribb gyerekbetegségek hazánkban, mi okozza ezeket és mire kellene a szülőknek jobban figyelniük? – Ezeket gyűjtötte most össze a K&H gyógyvarázs a Betegek Világnapja alkalmából. Újszülött kori megbetegedések, mentális problémák, viselkedési zavarok, táplálkozási hiánybetegségek, bőrbetegségek, balesetek és fertőző betegségek – ezek mind felkerültek a gyerekbetegségek hazai toplistájára a …
Olvass tovább »