A köldöksérv egy gyakori probléma, amely sokakat érinthet kortól és nemtől függetlenül. Ez a betegség akkor alakul ki, amikor a hasfal meggyengül a köldök környékén, így a bél egy része kitüremkedik, fájdalmat és egyéb kellemetlen tüneteket okozva. Bár legtöbbször ártalmatlan elváltozásként indul, fontos tisztában lenni azzal, hogy mikor válik szükségessé …
Olvass tovább »Idei cikkek: 2024
Támogasd a gyermekkori leukémia harcosait!
A gyermekkori leukémia ellen harcoló kis betegek ma már nagy esélyekkel indulnak a csatába, azonban a betegség ellen egy egész hadseregre is szükségük lehet. Éppen ezért a Gyermekleukémia Alapítvány már 21 éve segíti anyagilag a leukémiával és daganatos megbetegedéssel küzdő családokat a magánszemélyektől és a cégektől érkező felajánlásoknak és adományoknak köszönhetően. Mutatjuk, hogyan segíthetsz te is!
Olvass tovább »(x) Ásványi anyagok az egészségesebb és jobb élet felé vezető úton
Gyakran azonban még a legegészségesebb étrend sem biztosítja a szervezet számára az összes szükséges összetevőt. Ilyenkor pótolhatatlan segítséget jelenthetnek az étrendünket ásványi anyagokkal gazdagító étrend-kiegészítők.
Olvass tovább »Öregedésgátló gyakorlatok, otthoni használatra
Néhány otthoni arcgyakorlat is segíthet, hogy a mosolyod üde és fiatalos maradjon, és ne kelljen feltétlenül kozmetikai krémeket használnod.
Olvass tovább »15 tudnivaló + 1 tévhit a lisztérzékenységről
Cikkünkben 15 tudnivalót és egy tévhitet ismerhetsz meg a lisztérzékenységről.
Olvass tovább »A leggyakoribb enzimhiány okai, tünetei, diagnosztizálása
Vannak bizonyos élelmiszerek, amik nélkül szinte el sem tudjuk képzelni a reggelit, ebédet vagy a vacsorát. Ilyen a sajt, a tej, a vaj… De mi történik akkor, ha a szervezetünk képtelen megemészteni a tejtermékeket? Ezt az állapotot nevezzük laktózérzékenységnek.
Olvass tovább »Így segíthet a túlsúly leküzdésében a laborvizsgálat. Élj vele!
A túlsúly nem csak a külsőnkre vethet negatív fényt, de az egészségünket is beárnyékolhatja. Az életminőséget romboló fölösleges kilóktól megszabadulhatunk, de nem mindegy, hogyan kezdünk neki a felesleg ledolgozásának. Csodaszerek, sanyarú diéták, izomgyulladásig fokozott testmozgás helyett, kezdjük a laborban a fogyást! Sok esetben a súlyfelesleget valamilyen egészségügyi probléma okozza, ezért a hosszú távú megoldás érdekében érdemes a valódi okok nyomába eredni, mielőtt életmódváltásba kezdenénk.
Olvass tovább »Figyelem, védőoltással megelőzhető
A gennyes agyhártyagyulladás meningococcus baktériumok által okozott fertőző betegség. Mivel nagyon gyors a betegség lefolyása, néhány óra alatt megváltozhat a családok élete, és akár 24 órán belül tragikus kimenetelű is lehet. Minden ötödik túlélő pedig maradandó szövődményektől szenvedhet, legyen az agykárosodás, rokkantság, hallásvesztés, viselkedési zavar vagy tanulási nehézség. A legtöbb megbetegedés a csecsemők körében fordul elő. Hazánkban a meningococcus baktérium B, C, illetve W típusa okozott eddig megbetegedéseket. Az életveszélyes kórkép megelőzésében a védőoltások alkalmazása segítség lehet. Többek között erre emlékeztetett az április 24-i Meningitis Világnap is.
Olvass tovább »