Wavita egészség webáruház
Hirdetés

Címke: kutatás

11 perc az ülőmunka hátulütőinek kompenzálására

Reggel beülünk az autóba, vagy valamelyik tömegközlekedési járműbe, hogy aztán 8-10 órát ülhessünk az irodában a számítógépünk előtt, majd este leülünk a televízió elé még néhány órára. Az egyre nagyobb teret hódító home office szintén nem kedvez a mozgásigényünknek. Ha így belegondolunk, gyakorlatilag egész nap ülünk, mielőtt lefeküdnénk. A testünk és az izmaink ennél többre hivatottak.

Olvass tovább »

A tartós fogyás kulcsa

Egy alapvető túlélési ösztönből fakadó tápanyag-raktározási mechanizmus miatt, a rövid koplalások után a szervezet hamar visszaépíti a leadott kalóriákat. Különböző napos, vagy hetes diétákkal ideiglenesen meg lehet szabadulni kilóktól, de, hogy mi a tartós siker kulcsa, arra egy kutatás jött rá.

Olvass tovább »

Az első emlékek keletkezésének ideje

Két és fél éves kor az az időszak, amelytől az emberek fel tudják idézni legkorábbi emlékeiket - derül ki a Memory című tudományos folyóiratban közzétett kanadai tanulmányból, azaz 1 teljes évvel korábbra teszi a legkorábbi emlékek felidézését, mint ahogy eddig gondolták a tudósok.

Olvass tovább »

A személyiségtípusunk a születéskor eldől

Egy új kutatás eredménye szerint, a legfontosabb személyiségjegyeink már a születésünkkor kialakulnak. Külső, és belső tulajdonságaik alapján is szokták hasonlítani a gyermekeket a szüleikhez vagy más rokonaikhoz. Azt, hogy a főbb személyiségjegyek mennyire örökölhetőek, és mekkora szerepe van a szocializációnak abban, hogy milyen ember lesz valaki, idáig kérdéses volt. Egy friss amerikai-német közös tanulmány szerint a meghatározó személyiségjegyeink már a születéskor kialakulnak.

Olvass tovább »

Elképesztő érdekesség a placebo hatásról

Placebo az, ami úgy látszik, mintha valódi orvosság lenne, de nem az, a placebohatás pedig, amikor a beteg elhiszi, hogy a nála használt gyógyszer meggyógyítja, pedig annak nincs is gyógyító hatása. Sőt kiderült, hogy elhinnie sem kell, mert az álgyógyszer akkor is hatásos lehet, ha a beteg tudja, hogy nem valódi orvossággal van dolga.

Olvass tovább »

Miért félsz a sötétben?

A sötétséggel kapcsolatban az emberekben általában van egy ösztönös félelemérzet, hiszen egy esti sétánál, ha választhatsz egy jól megvilágított utca, vagy egy sötét sikátor között, valószínűleg inkább a fényben korzóznál. Arra, hogy ez miért van így, Ausztrál tudósok találtak magyarázatot.

Olvass tovább »

Döbbenetes hírek az alma „erejéről”!

Az alma csodás hatásai.

Naponta egy alma valóban távol tartja az orvost, sőt a korai elhalálozás kockázatát is 35%-kal csökkenti! Napi egy alma elfogyasztása csökkenti a korai elhalálozás kockázatát 35 százalékkal. – Jelent meg egy friss tanulmányban. Az University of Western Australia kutatói nyugdíjas korú hölgyeket vizsgáltak 15 éven keresztül. Mind a 1456 résztvevővel …

Olvass tovább »

Hogyan lehet tartós a fogyásod?

Így lehet sikeresebb a fogyás.

A kulcs: 12 hónapig ne engedd vissza a kilókat! A „türelem rózsát terem”- elv a kulcs a fogyókúrák esetében is, mert bár különböző napos vagy hetes diétákkal átmenetileg meg lehet szabadulni kilóktól, ám a tartós hatás érdekében legalább 12 hónapig kell megtartani a súlyunkat, derül ki egy friss kutatásból. A …

Olvass tovább »

Az elhízás tényleg fejben dől el?

Elhízás fejben dől el.

Egyenes út az elhízáshoz, ha kövérnek látod magad. Van összefüggés a gondolataid, és a valódi testképed között. A Journal of Affective Disorders szaklapban publikált tanulmány szerint amerikai és vietnami kutatók meghökkentő kapcsolatokat fedeztek fel az elhízás, a testkép, és a depresszió között. 4175, olyan 11-17 éves tinédzsert vizsgáltak meg, akik mind depressziósok …

Olvass tovább »

Testszag kontra betegségek

A testszag és a betegségek

A svédországi Karolinska Intézetben komolyan kutatják az összefüggést az emberi testnedvek szaga és bizonyos betegségek között. A szagok szótárként szolgálhatnak egy-egy betegség felismeréséhez. Egészen a középkorig visszanyúlóan az orvoslásban diagnosztikai megoldást kínáltak a test által kibocsájtott illatanyagok. A testszag, akár csak az ujjlenyomat, mindenkinél egyéni és utánozhatatlan, éppen ezért sok információval szolgálhat. A testünk különböző területein keletkező …

Olvass tovább »

Figyelem: A túl sok koffein vetélést okozhat!

A koffein vetélést okozhat.

A fogantatás előtt, vagy a terhesség elején a napi kettőnél több koffeintartalmú ital fogyasztása megnöveli az elvetélés kockázatát – ám nemcsak az anya, hanem az apa koffeinfogyasztása is számít. A Fertility and Sterility című szaklapban mutatták be eredményeiket amerikai kutatók. „A babát nemző férfi koffeinfogyasztása ugyanannyira összefügg a magzat elvesztésével, …

Olvass tovább »

Viagrával az Alzheimer ellen

A Viagra agyi hatásait vizsgálták clevelandi kutatók. A tesztek során fény derült arra, hogy a potencianövelő pirula olyan proteint vesz célba a szervezetben, ami az Alzheimer kialakulásában is közreműködik – derült ki az MTI közleményéből.

Olvass tovább »

Hajmeresztő újdonság

Az orvostudomány már azon a szinten van, hogy laboratóriumban létre tud hozni bőrszöveteket, viszont ezekből szőrnövekedést még nem tudtak elérni. Az Indiana Egyetem és a Harvard Egyetem orvosi karának kutatóinak a közelmúltban sikerült.

Olvass tovább »

30%-kal javuló esélyek petefészekrákkal, egy új terápiának köszönhetően

A Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján elsőként egy 47 éves, előrehaladott petefészek-daganatos páciensnél alkalmazták azt az úgynevezett HIPEC (Hypertermic Intraperitoneal Chemotherapy) kezelést, amely a kiterjedt, hashártya érintettséggel is járó petefészekrákos betegek terápiájában kaphat jelentős szerepet.

Olvass tovább »

Mobiltelefonos applikáció segíthet a sebkezelésben

A sebgyógyulási időszak sok kellemetlenséget okozhat, ezért érthető, ha mindenki a lehető leggyorsabban, és lehetőség szerint hegek nélkül szeretne túljutni rajta. Magyarországon körülbelül 200 ezer ember szorul folyamatos sebkezelésre, átlagosan kétnaponkénti kötözésre. Amikor a seb állapota változik, a kötszer típusát is ajánlott változtatni, és ebben a döntésben segít egy mobiltelefonos alkalmazásba beépített mesterséges intelligencia.

Olvass tovább »

Hatékony a mellrák ellen az új gyógyszer

Eredetileg a tudósok 10 évig akarták tesztelni a hatóanyagot, de annyira eredményes, hogy két és fél év után készen is vannak vele. Az örökletes mellrák ellen tűnik rendkívül hatékonynak egy BRCA1 és a BRCA2 gének okozta daganat elleni készítmény. Az olaparib (Lynparza) tabletták a tesztek szerint képesek megakadályozni a tumor ismételt kialakulását.

Olvass tovább »

Új fejlődési zavarok – évente 400 ezer gyermek érintett

Új genetikai mutációt fedeztek fel.

14 új gyermekfejlődési rendellenességet találtak, és azonosítottak be brit genetikusok – jelent meg a Science Daily tudományos portálon. Az eddig legnagyobb genetikai kutatásban több mint 4000 olyan írországi, és nagy-britanniai család génjeit vizsgálták meg a tudósok, ahol legalább egy gyermek szenvedett fejlődési rendellenességben. A Wellcome Trust Sanger Intézet 200 klinikai …

Olvass tovább »

Alapjaiban változhat meg a rák kezelése

Immunterápia a rákgyógyításban

Egy új immunterápia alapjaiban változtathatja meg a rákkezelést A fej,- és nyakrákos betegek túlélési esélyei előrehaladott állapotban rendkívül alacsonyak. Az új terápiában a nivolumab nevű antitest a tumor elleni harcra készteti az immunrendszert, ezáltal jelentősen növeli a páciens túlélési esélyeit, azaz sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos kemoterápia. Ráadásul az új …

Olvass tovább »

A nők ebben jobbak

A nők és az egészségtudatosság

Hazánkban is elkészült a nemzetközileg validált Egészségértés – Health Literacy Survey EU kutatás – kilencedikként a világon. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének támogatásával a Szinapszis Piackutató és Tanácsadó Kft. 1008 fős reprezentatív mintán vizsgálta, hogy a magyar lakosság képességei mennyire felelnek meg az egészséggel kapcsolatos komplex igényeknek a modern társadalomban. A …

Olvass tovább »