Egy Nobel-díjas norvég házaspár, May-Britt és Edvard Moser nevéhez köthető az a legújabb felfedezés, ami eddig ismeretlen sejtekre lett figyelmes a patkányok agyának tanulmányozása során. Az újonnan „talált” sejt révén az agy képes érzékelni a sebességet. A kutatók kísérletében annál magasabb frekvencián továbbították a sejtek a jeleket, minél sebesebben mozogtak …
Olvass tovább »Agyra megy a játék!
Egyre több figyelem és pénz irányul az agyunk kutatására mind Európában, mind pedig az USA-ban. Ezt a tényt elsősorban az teszi indokolttá, miszerint a nyugati társadalmak fokozatosan elöregednek, és az ezzel járó szellemi hanyatlás kezelése, valamennyi betegség kezelésénél több erőforrást igényelhet majd. 2010-es felmérések szerint, melyek az Európai Agytanácstól származnak, …
Olvass tovább »Hogy ismeri fel az agy az arcokat?
A The Journal of Neuroscience című folyóiratban jelent meg az a publikáció, melyet az MTA Természettudományi Kutatóközpont új agyi képalkotó központjának kutatói tettek közé, és, ami szerint előre jelezhető az arcképek agyi feldolgozásának hatékonysága, bizonyos agyterületek közötti nyugalmi kapcsolatok erőssége alapján. Elméleti jelentősége mellett a kutatás fontos szerepet játszhat az …
Olvass tovább »