A pánikroham hirtelen kezdődő, egyre erősödő hullámokban jelentkező intenzív félelem. Az érzés olyan elsöprő, hogy a személy eleinte nem is tudja, mi történik vele. A külső szemlélő számára is nagyon ijesztő, egyrészt azért, mert a tünetei könnyen összekeverhetőek más betegség tüneteivel, például a szívrohaméval, így nehéz eldönteni mi a teendő. A pánikbetegség előfordulása világszerte egyre gyakoribb, ezért nézzük, hogyan ismerhető fel, és mi a tennivaló roham esetén.
Olvass tovább »Rettegés, szorongás, pánik – Téged is érint?
A pánikbetegség nem a klasszikus értelemben vett betegség, hiszen nem jár kóros elváltozásokkal. Ennek során bizonyos agyi folyamatok ellentmondanak egymásnak, amely következtében viselkedészavarokat tapasztalhatunk magunkon, például páni félelmet egy olyan helyzetben is, amikor alapvetően biztonságban kellene éreznünk magunkat. Pszichés zavar, amelyet erős szorongás kísér, ez a pánikbetegség. A betegre időnként rátör …
Olvass tovább »Depresszió: beszéljünk róla!
A WHO 2017. április 7-ét, az Egészség Világnapját a „Depresszió: beszéljünk róla!” témának dedikálta. A depresszió egy mindennapos mentális betegség, amely kezelhető, gyakran megelőzhető, ugyanakkor kezelés nélkül végzetessé válhat. A depressziós és a szorongásos megbetegedések gyakoriak a világ valamennyi táján, így Európában és Magyarországon is. Hatással van az érintett személyek …
Olvass tovább »Aviofóbia – kóros félelem a repüléstől
A nyár folyamán a szerencsésebbek valamilyen tengerparton tölthetik szabadságukat, ahova legtöbb esetben a kényelem és gyorsaság szent párosa tekintetében repülővel a legcélszerűbb eljutni. Azonban mennyire keserítheti meg az élményt a repüléstől való félelem, azaz az aviofóbia névre keresztelt állapot, és hogyan csökkenthetjük mértékét? Bár a statisztika szerint a repülőgép a …
Olvass tovább »