Másnapűzés természetesen

Ha előző este ünnepeltünk, vagy csak kicsit több alkohol fogyott a kelleténél, amikor a kedvenc csapatunknak szurkoltunk a haverokkal, akkor másnap nagy eséllyel köszönt be a macskajaj. A gyomorbántalmak, szédülés, émelygés, hasogató fejfájás kellemetlen tünetek, de szerencsére nem kell rögtön a gyógyszeres szekrényben kotorásznunk, ha szeretnénk jobban lenni. Mutatjuk, milyen természetes trükkökkel élheted át enyhébben a másnaposságot.

A legtöbben tudjuk, hogy a vízelvonó alkohol után érdemes gondoskodni a hidratációról, nem véletlenül érezzük magunkat iszonyúan szomjasnak, ha felöntünk a garatra. A vízivás ilyenkor felgyorsíthatja a gyógyulást. Ahhoz, hogy a szervezetünk gyorsabban metabolizálhassa az alkoholt, érdemes tápanyagokban gazdag, zsírosabb ételeket fogyasztanunk ilyenkor, a másnappal ugyanis együttjár az alacsony vércukorszint is. Ilyenkor legyen kiadós a reggelink. A rosszullétet fokozhatja az ilyenkor jellemző vérnyomásingadozás is, amin egy káliumban és magnéziumban gazdag banán elfogyasztása sokat segíthet.

Kezeld a macskajaj tüneteit természetes úton

Gyomorbántalmakra gyömbér

A gyömbér remek választás, ha hányingerrel ébredsz, mert hatékonyan orvosolja a gyomorbántalmakat, nyugtatja az emésztőrendszert, és megszünteti a hányingert.

Levertségre kamilla

Az esti mámor után rendszerint beköszönt a reggeli levertség, amit egy csésze kamillateával könnyedén messze fújhatunk. A kamilla oldja a szorongást, nyugtatja az idegeket és a gyomrot.

Reggelire tojás

A macskajaj együtt jár az alacsony energiaszinttel is, érdemes B-vitaminokkal életet lehelni magunkba, így reggelire tökéletes a rántotta vagy a főtt tojás.

Frissen facsart narancslé a tojás mellé

Az alkoholizálás hatására az immunrendszerünk is védtelenebbé válik, így érdemes C-vitaminnal segíteni a munkáját. A frissen facsart vagy 100%-os narancslé erre szuper megoldás, ami a méregtelenítő folyamatokat is segítheti.

Forrás: Egészségtükör

Wavita.hu a Walmark webáruháza
Hirdetés

Nézd meg ezt is

Így ápold a bőröd ősszel

Az évszakváltás nem csak a ruhatárunktól igényel változásokat, de a bőrápolási rutinunk terén sem árt odafigyelni a bőrünket ért változó környezeti hatásokra. Nyáron a fényvédelem, ősszel a regenerálás kerülhet fókuszba.

Vélemény, hozzászólás?