5 tanács aranyérrel küzdőknek

Az aranyér okozta kellemetlenségek, a fájdalom rányomja a bélyegét a hétköznapokra, és ha nem kezelik megfelelően, egyre súlyosabb lesz az állapota.

A kezdeti stádiumú aranyér otthon is kezelhető, speciális kenőcsök is kaphatóak, amik csökkentik a fájdalmat, a viszketést és elősegítik a sebgyógyulást. Ezekre a tényezőkre érdemes még figyelni, hogy ne romoljon az állapot.

  1. Rostdús táplálkozás
    A rostdús, és kevés finomított cukrot tartalmazó élelmiszerek megelőzik a renyhe bélmozgást és a székrekedést. Ilyen ételek: müzli, tejtermékek, szezámmag, lenmag, napraforgómag, méz, búzacsíra, zöldségek, héjastól fogyasztott gyümölcsök, mogyoró, joghurt, savanyú káposzta, magas gyümölcstartalmú szilva- és baracklekvár, szőlő, és ezeket kombinálni is lehet.
  2. Folyadékbevitel
    A sok rostos ételt megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás kíván, hogy az áldásos hatás nehogy visszájára forduljon. Ehhez napi minimum 2 liter folyadék szükséges. A székrekedés legjobb ellenszere a víz, ami hatékonyan lágyítja a székletet és a fenntartja a helyes bélmozgás ütemét.
  3. Testmozgás
    Különösen azoknak az aranyereseknek fontos mozogniuk, akik tartósan ülő vagy álló munkát végeznek, esetleg túlsúlyosak. A mozgás a vérkeringést felpezsdíti, erre az aranyeres csomók elkerülése érdekében van szükség. Nem javasolt sokáig egy helyben állni vagy ülni, mert ilyenkor nő a végbél környéki vénákban a vérnyomás, ez pedig a panaszok kiújulásához vezethet.
  4. Rendszeres székletürítés
    Vannak, akik bár érzik a székletürítési ingert, mégis halogatják a wc-re menést. Ez aranyeresek esetében veszélyes, mert ilyenkor a záróizmokra nagyobb nyomás kerül, és emiatt könnyebben alakul ki székrekedés. Törekedni kell rá, hogy rendszeresen, ugyanabban az időben történjen a székletürítés, és nem szabad sokáig időzni a wc-n.
  5. Megfelelő higiénia
    Aranyeres tünetekkel kerülni kell a durva vécépapír használatát, mert ez olyan hatást gyakorol a végbél érzékeny környékére, mintha smirgliznék (dörzspapíroznák)! Puhább toalettpapírt, vagy a nedves törlőkendőt (akár babáknak való törlőkendőt) ajánlott használni, és soha ne dörzsöljük! Bőrbarát pamutból készült alsóneműt érdemes választani, ami biztosítja a bőr megfelelő szellőzését.

Forrás: HáziPatika

Wavita.hu a Walmark webáruháza
Hirdetés

Nézd meg ezt is

Így éleszd újra a hajad az őszi hajrá előtt!

Ahogy minden évszak újabb és újabb próba elé állítja a szervezetünket kívül-belül, úgy a nyárnak is megvannak a maga kihívásai. A kánikula, a tűző nap, az UV-sugarak, a klóros medencevíz vagy épp a sós tenger, nem csak a bőrápolás terén adnak új feladatokat, de augusztus végére megkopik a hajkoronánk fénye is. Szerencsére elég, ha a drogériák polcai helyett a spájzban kutakodunk megoldás után. Íme néhány egyszerű és hatásos, otthoni hajápoló tipp, hogy egészséges tincsekkel indíthasd az őszt.

Vélemény, hozzászólás?