A máj egyike a létfontosságú szerveinknek, az agyunk után a legbonyolultabb szervünk. Fontos szerepe van az anyagcsere-folyamatokban, részt vesz a szervezet méregtelenítésében, segít fenntartani a normális glükóz szintet, a máj termeli az emésztést segítő epét is, stb. Ha valami nem stimmel ezeken a területeken, akkor nagy valószínűséggel májprobléma állhat a …
Olvass tovább »Rosszmájúság ellen
Létfontosságú szerveink egyike a máj. Nélküle nincs élet, mégsem értékének megfelelően vigyázunk rá. Az inoperábilis, és gyógyíthatatlan májrák és az alapjául szolgáló májzsugor kialakulásának elkerülése, ha nem is kizárólag rajtunk, de rajtunk is múlik.
Olvass tovább »A kávé a máj legjobb barátja?
Napi 3-4 csésze kávé eredményesen lecsökkenti a krónikus májbetegség kialakulásának esélyét, és az ebből adódó elhalálozás rizikóját. A kutatást vezető tudósok szerint az sem számít, hogy koffeintartalmú vagy koffeinmentes kávét iszunk, még az instant kávénak is vannak előnyös hatásai a májunkra nézve. A kávé magas antioxidáns tartalma a kulcs, ez okozza az egészségügyi előnyöket, és ezért nem számít a koffein.
Olvass tovább »Zsírmájra hajlamosít az ülés!
Mára már köztudottak az „új dohányzás”, azaz a sok üléssel töltött idő ártalmas hatásai. A régóta ismert látványos súlygyarapodáson kívül, az újabban felfedezett, rejtettebb, szívre, érrendszerre gyakorolt életveszélyes hatása. Most a legújabbat koreai kutatók hozták nyilvánosságra a Journal of Hepatology tudományos folyóiratban. A megjelent tanulmány szerint a mozgásszegény életmódot élő, …
Olvass tovább »