Ez az apró édes gyümölcs megosztja a véleményeket, valaki nagyon szereti, valakinek pedig egyáltalán nem ízlik, egészségre gyakorolt hatásai viszont vitathatatlanok. A datolyapálma termését már időszámításunk előtt több ezer évvel ismerték és egyaránt fogyasztották frissen, valamint szárított formájában is.
A datolyát különösen szerették magas tápanyag és kalóriatartalma miatt, mivel a hosszú utazások alkalmával kis helyen is elfért, és sokáig elegendő táplálékot jelentett. Napjainkban már számos egészségvédő és gyógyhatásával tisztában vagyunk, amelyek miatt javasolt a fogyasztása.
Energiával lát el
Magas kalóriatartalmának köszönhetően, pár szem datolya felér egy csésze kávéval, ha délután pilledtnek érzed magad, egyél egy kis datolyát.
Javítja az emésztést
Mivel magas rosttartalommal rendelkezik, van egy enyhe hashajtó hatása. A datolya segít helyreállítani a bélmozgást, így segít a megemésztett ételeknek könnyedén távozni a szervezetből.
Megoldás a vérszegénység ellen
Vérszegénység a legtöbb esetben vashiány miatt alakul ki. A kis gyümölcs tele van vassal, és C-vitaminnal. Ez a páros helyreállítja a rendet.
Áldott állapotban különösen ajánlott
Az állapotos hölgyek általában szenvednek valamilyen emésztési problémától. A datolya a bélmozgások helyreállítása mellett, a méh izmait is erősíti, ami a szülésnél nagyon jól jön, és csökkenti az esélyét annak, hogy mesterségesen kelljen megindítani a folyamatot.
A macskajaj ellen is jó
Ha másnaposság gyötör, egyél pár szem datolyát, mivel gyorsan beindítja a máj méregtelenítő folyamatait, így csökkenni fognak a kínzó tünetek, még akkor is, ha éppen semmilyen ételt nem kívánsz.
Védi a szívet
Magas kálium és alacsony nátrium tartalma révén, képes a pulzust és a vérnyomást normál szinten tartani. Ha a szervezetben megfelelő a káliumszint, akkor a stroke-nak és az agyvérzésnek is kisebb az esélye.
A pici egzotikus gyümölcs számos egészségvédő, pozitív hatással bír az emberi szervezetre hosszú távon, és pillanatnyi problémák megoldásában is. Ha önmagában nem szereted fogyasztani, akkor keverheted salátába is, de több receptet találhatsz arra a világhálón, hogyan építheted be az étrendedbe.