Ha probléma adódik az emésztéseddel gyógyszer helyett, először érdemes természetes módszereket bevetni a javuláshoz. Ezek a gyógynövények segíthetnek.
Gyömbér
Szinte ősidők óta használják az emésztés megkönnyítésére, számos kutatás is igazolta már emésztést segítő hatását, és émelygésre, hányingerre, vagy már hányásra is hatásos. Az is az alkalmazása mellet szól természetesen, hogy a felírt gyógyszerekkel szemben nincsenek kellemetlen mellékhatásai, például nem okoz enerváltságot. Teát is készíthetsz belőle, de akár meghámozva, vékony szeletekre vágva nyersen is fogyasztható.
Kamilla
Az egyik legismertebb, legbiztonságosabb gyógynövény, szuper gyulladáscsökkentő, és görcsoldó, emiatt rendkívül jó hatással van az emésztőrendszeredre is. Kezelhetsz vele puffadást, gyomorgörcsöt, gyomorégést, és hányingert, plusz feszültségoldónak sem utolsó, ezért az idegesség miatti emésztési problémákra is jó.
Borsmenta
Rögtön egy kutatási eredmény amely igazolja hatásosságát: IBS-ben (irritábilis bél szindróma) szenvedőknek, miután elkezdtek rendszeresen borsmentaolaj-kapszulát adni, 40%-kal csökkentek a hasi fájdalmak, és 50%-kal a puffadás. A borsmenta eredményesen tud segíteni még a krónikus emésztési problémákkal küzdőknek is. Ebből is készíthetsz teát, vagy kapszula formájában is szedheted.
Citromfű
A citromfű is régi harcos a az emésztési problémák ellen, és az antioxidáns tartalma is magas. Bevetheted puffadásra, a szélgörcsökre, és a gyomorfájdalmak leküzdésére. Egy citromfű teát elfogyasztása után már röviddel tapasztalni fogod a jótékony hatását.
Gyermekláncfű
A pitypang levele, és a gyökere is pozitív hatással bír az emésztőrendszerre, plusz príma étvágynövelő. A vesének, a gyomornak és a májnak is tesz jót, és tele van vitaminokkal, például A-, B-, C- és D-vitaminokkal, ásványi anyagokkal, például cinkkel, vassal, kalciummal, magnéziummal és káliummal. Serkenti a gyomorsav, és az epe termelődését, emiatt tudja segíteni az emésztést, és a máj méregtelenítését is. Sokan csak gyomnövénynek kezelik, ezért kevesen tudják, hogy minden része fogyasztható, a szára csak azért nem javasolt, mert kesernyés a nedve. A leveléből, és/vagy a gyökeréből készült teát érdemes iszogatni emésztési problémákra.
Forrás: HaziPatika.com