Köztudott, hogy a sós levegő pozitív hatást gyakorol egészségünkre. Cikkünkből mélyebben tájékozódhatsz arról, hogy egészen pontosan milyen betegségeket, panaszokat enyhíthet a sóterápia, valamint, hogyan juthatsz sós levegőhöz, ha nem tenger- vagy óceánpart mentén nyaralsz.
A sós levegő elsősorban a légzőszervi megbetegedésekre fejti ki jótékony hatását (nem gyógyít, de nagy mértékben elősegíti a gyógyulást!). Ezenkívül egyes bőrbetegségek kezelését is hatékonyan kiegészíti a sós víz, vagy a sós levegő.
Már az 1800-as években felfigyeltek arra a jelenségre, hogy a sóbányában dolgozó bányászoknak nem alakul ki légzőszervi-, tüdőbetegsége. A sóterápia egyik nagy előnye, hogy egészen kisgyermekkortól kezdve alkalmazható, sőt áldott állapotban sincs semmilyen akadálya.
A sóterápiák működési elve, hogy speciális technológiával a sóoldatot alakítanak párává, amely így a légzésen és bőrünk légzésén keresztül jut szervezetünkbe.
Mind a légzőszervi, mind a bőrproblémák esetében gyors hatású.
A só pozitív erejének titka abban rejlik, hogy belégzés után gyulladáscsökkentő hatást fejt ki. A belélegzett sókristályok elősegítik a légzőszervek öntisztulását, tehát segítik a slejm és a leülepedett váladékok felszakítását, amely enyhíti a tüdő, arcüreg, hörghurut megbetegedések tüneteit.
Számos helyen elérhetők már kifejezetten sóterápiára kialakított sókabinok, sószobák, tengeri klíma kabinok (amelyek lényege, hogy a falak, a padlók mind kősóval borítottak vagy tengeri, parajdi esetleg himalájai sóoldatot párologtatnak és a levegő páratartalma 50-80 % között mozog), de választhatjuk a természetes sóbarlangokat vagy vásárolhatunk otthoni sós levegő szűrőt, vagy parajdi só párologtatót.
Fontos viszont odafigyelni, hogy betegségek esetén is csak akkor érezhetjük teljes mértékben a kezelés hatásait, ha a kúrát egyeztetjük orvosunkkal, főleg asztma esetén, hiszen a magas sókoncentráció akár rohamot is kiválthat.