Mozogni sem kell hozzá, és csak heti 2 óra, mégis nagyon sokat számít az egészségünk szempontjából. Heti két óra természetben eltöltött idővel sokat tehetünk az egészségünkért, derült ki az Exeteri Egyetem kutatási eredményeiből.
Olvass tovább »Egészségvédő szokások, melyekkel optimalizálhatod az immunvédelmed
Az egészséges életmód szakértői szerint az immunrendszer erősítése holisztikus megközelítést igényel. Ahogy egy diéta sem hozza formába a testünket egyik napról a másikra, úgy a szervezetünk védekezőképessége sem egyetlen nap alatt válik harcra késszé. Megerősítése következetes odafigyelést igényel. Gondolj úgy az immunrendszeredre, mint az egészséged, közérzeted hajójának kormányosára. Az a …
Olvass tovább »Napi fél bögrényi dióval a rossz koleszterinszint ellen
Ha az emberek, különösen a férfiak a napi étrendjüket kiegészítik egy kevés dióval, teljesen függetlenül attól, hogy mit esznek még, csökkenhet a rossz koleszterinjük értéke, ezáltal a szívbetegségek kockázata is.
Olvass tovább »A vérképzés serkentésének 6 módja
A vérünk feladata az oxigén, a szén-dioxid, a tápanyagok, a víz, az oldott anyagcseretermékek szállítása, és fontos szerepe van az immunreakcióknál, a hormonok szállításában, továbbá a testhőmérséklet-szabályozásban. A vörösvértestjeink felelősek az oxigén szállításért, hiányukat vérszegénységnek, anémiának nevezzük. A hiány kialakulhat nagyobb vérveszteség következtében, örökletesen, betegség hatására, helytelen étkezési szokások miatt, stb. Amennyiben nincs elég vörösvértestünk bágyadtnak, erőtlennek érezhetjük magunkat, szédülést, fejfájást, légszomjat is tapasztalhatunk. Hosszútávon súlyos károkat okoz a szívnek, az agynak, életveszélyt okozhat. Az anémia elkerülésére az alábbi dolgokat tehetjük:
Olvass tovább »Semmi szélsőség, semmi tiltás: Milyen az igazán egészséges étrend?
Jó tudni, hogy az igazán egészséges étrendet nem a tiltások határozzák meg. Az egészséges életmódra törekvés nem azt jelenti, hogy bármiről le kellene mondanunk, csupán a mennyiségeket kell újra gondolnunk. Megmutatjuk, hogyan mondhatsz búcsút a tiltólistáknak, a szélsőséges fogyókúráknak, amik az egészséges mindennapok helyett leginkább csak hiánybetegségekhez vezetnek.
Olvass tovább »Így változik a tested az utolsó cigarettád után
Ez történik a testeddel percről-órára-hétre-hónapra-évre. A dohányzással számtalan egészségre káros vegyi anyag kerül a szervezetbe, ám leszokás után már egészen rövid idő alatt érzékeli a tested a pozitív hatásokat.
Olvass tovább »Finom téli vitaminételek immunerősítésre
A hideg időszakban még nagyobb hangsúlyt kap a szervezetünk vitaminkészleteinek feltöltése. Bizonyos ételek jó szolgálatot tehetnek ebben. Mutatjuk, melyek azok az ételek, amikkel vitalizálhatod magad télen is.
Olvass tovább »Tippek az eredményes fogyáshoz
Egyre többeket érint a túlsúly, és az ezzel együtt járó egészségügyi panaszok garmadája. Különböző tanulmányokból kivonatoltunk olyan tippeket, amelyek hatékonyan segíthetnek lefogyni.
Olvass tovább »Kevesebb lépés is elég az egészséghez
Napi 10 ezernél kevesebb lépés is elegendő az egészséges életmódhoz, az edzettségi állapot fenntartásához. Nincs tudományos alapja annak a köztudatba beívódott, még fitneszórákban és okostelefonra letölthető alkalmazásokban is használt tantételnek, hogy az egészség megőrzéséhez minden nap 10 ezer lépést kell megtenni (ez kb. 1,5 óra séta).
Olvass tovább »Mit (t)ehet az ifjúság az egészségéért?
A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet valamint a Debreceni Egyetem alkotta konzorcium 2015. szeptember 18-án Debrecenben indította útjára a 40 állomásból álló egészségprevenciós programsorozatát. Cél a lakosság és kiemelten a fiatalkorúak egészségtudatosságának és táplálkozási szokásainak javítása. A projekt a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében, …
Olvass tovább »