A gyerekeknél a szúnyogcsípés jelentkezhet a felnőttekénél erősebb tünetekkel is, úgymint nagyobb duzzanat, erősebb viszketés, viszont az ijesztőbb reakciók ellenére is szinte semmi esélye nincs, hogy ez amiatt van, mert a szúnyogcsípés allergiás reakciót váltana ki.
Olvass tovább »Világméretűvé válhat az afrikai sárgalázjárvány?
A grandiózus oltási program ellenére világméretűvé válhat a sárgalázjárvány, amely már több száz áldozatot szedett Közép-Afrikában – figyelmeztet a Save the Children nemzetközi gyermekjóléti segélyszervezet. A járvány tavaly decemberben Angolában kezdődött, ahol azóta minimum 3000 sárgalázgyanús beteget, és a kórhoz köthetően már 360 halálesetet jegyeztek be. Innen terjedt át idén júniusban …
Olvass tovább »Zikavírus: súlyosabb probléma, mint eddig gondolták
A zikavírus elterjedtsége és hatása szélesebb körű, mint ahogy azt előzetesen feltételeztük – nyilatkozták hétfőn amerikai egészségügyi tisztviselők. Hozzátették, hogy a vírus elleni első védőoltás szeptemberben kerül kísérleti, tesztelhető fázisba. Anne Schuchat, az amerikai Járványügyi Hivatal igazgatóhelyettese egy washingtoni sajtótájékoztatón elmondta, hogy a vírust hordozó egyiptomi csípőszúnyog jóval több amerikai államban …
Olvass tovább »Ne most essenek teherbe a nők?
A napokban Hawaiin diagnosztizálták egy újszülöttnél a Zika vírust, amely az elmúlt évben Brazíliában ijesztően terjed és a várandós nőkre jelent veszélyt. A dél-amerikai országban azt javasolják, ne most essenek teherbe a nők. A vírus szúnyogcsípéssel terjed és néhány nap a lappangási ideje, majd láz és izomfájdalom, kiütés követi. Lefolyása …
Olvass tovább »Az emberekre is veszélyes a szívférgesség?
A tavasz és csapadékos időjárás a szúnyogokat is előcsalogatja a rejtekükből. A kis vérszívók megjelenése egyet jelent a szívférgesség terjedésével, ami egy igen súlyos állatbetegség, és mint kiderült az embereket sem kíméli. A szúnyogok megfertőzhetik valamennyi házi kedvencünket, a macskák, kutyák, és vadászgörények, akár bele is hallhatnak a kórba. A …
Olvass tovább »