A nyári időszak nem csak a fürdőzéssel járó fertőzések vagy a Nap által kiváltott bőrproblémák táptalaja, de a szabadidős tevékenységek ilyenkor más veszélyt is rejtenek. Ezekre érdemes időben felkészülni. A táborozások, a sátoros fesztiválok, az erdei túrák után érdemes testünk minden négyzetcentiméterét átvizsgálni, az esetleges kullancs-fertőzés megelőzése érdekében. Ezáltal a …
Olvass tovább »A gyakori, vagy tartós láz veszélyei
A láz a szervezet védekezési reakciója, okozhatja fertőzés, sérülés vagy más kóros állapot. Mindenkinél jelentkezik időnként, és általában pár nap után csökken, majd a kiváltó probléma gyógyulásával meg is szűnik. A hosszú ideig tartó, vagy gyakran vissza-visszatérő láz esetén, viszont az alapos kivizsgálást indokolt, mert akár hematológiai daganat tünete is lehet! Dr. Kárpáti Ágnes, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa tájékoztat a témában.
Olvass tovább »Mindent a felfázásról
A hólyaghurut körül még napjainkban is számos tévhit kering, cikkünkben ezeket igyekszünk eloszlatni.
Olvass tovább »Mikor kell orvoshoz menni a köhögéssel?
A köhögés a légúti védelem része, azt jelzi, hogy a légutakba valami olyan anyag, idegentest került, amelyet a szervezet ezzel próbál meg onnan eltávolítani.
Olvass tovább »Koronavírus: Extrém alacsony az esély a gyerekek súlyos megbetegedésére
Brit tudósok szerint: “Extrém alacsony” az esélye annak, hogy egy gyermek súlyosan megbetegedjen vagy belehaljon a koronavírus-fertőzésbe.
Olvass tovább »Tudj meg többet az influenzáról
Az influenza olyan fertőző betegség, amelyet vírus okoz. Cseppfertőzéssel (tüsszentés, köhögés), vagy közvetlen érintkezéssel (pl. váladékkal szennyezett kéz, tárgyak) terjed. Tüsszentés után a legapróbb cseppek akár 8 méter távolságra, a köhögés után pedig 6 méternyire is eljutnak, és akár 10 percig is a levegőben keringhetnek, ezért adják át könnyen egymásnak …
Olvass tovább »Az antibiotikumok végnapjai közelednek?
Először dokumentáltak olyan baktériumfertőzéses esetet Amerikában, amely a legerősebb antibiotikummal, a kolisztinnel szemben ellenálló volt. A tudósok aggódnak, hogy kimerült az antibiotikumok tárháza. Kolisztin-rezisztenciát elsőnek Kínából jelentettek 2015 novemberében. A hír világszerte aggodalmat keltett, és azóta már Európában, és Ázsiában is kimutattak olyan baktériumokat, amelyek ellenállnak a kolisztinnek. A világsajtó …
Olvass tovább »A 6 legpusztítóbb járványos betegség
A modern orvostudomány korában is van esély rá, hogy kialakuljon egy pusztító világjárvány. Az emberiség történelmének 4 legtöbb halálos áldozatot szedő fertőző betegsége: az AIDS, az influenza, a himlő, és a pestis. Nem sokkal lemaradva követi őket a kolera és az ebola. Vizsgáljuk meg sorban őket a legfélelmetesebbel a végén. Az …
Olvass tovább »Új nyári fertőzés – a fesztiválbetegség
Erre az évre véget ért az utolsó nagy nyári zenei fesztivál is, a háziorvosi rendelők pedig újra megteltek fiatalokkal. A jelenségnek már egy mókás nevet is adtak: fesztiválbetegség. Mit jelent pontosan az elnevezés és milyen okok állnak a háttérben? A fesztiválbetegség kifejezés nem egy konkrét betegség neve, hanem azoknak a …
Olvass tovább »