A közeljövőben bővülhet a koronavírus elleni védőoltások száma, mert a német fejlesztésű CoVac-1 nevet kapó vakcina az első klinikai tesztek szerint minden résztvevő szervezetében beindította a COVID-19 elleni T-sejtek termelődését! A Tübingeni Egyetem tudósai olyan multipeptid-vakcinát fejlesztettek ki, ami hosszan tartó immunitást biztosíthat a koronavírussal szemben. A Nature tudományos folyóiratban közölt eredmények alapján, a CoVac-1 névre keresztelt vakcina rendkívül jól teljesített az első, emberen végzett klinikai teszteken.
Olvass tovább »MOK: 4 lépés a 4. hullám ellen
A Magyar Orvosi Kamara felhívja a figyelmet rá, hogy újra 100 fölött a koronavírus fertőzés miatti lélegeztetőgépen lévők száma. Már a nyár végétől emelkedik a koronavírusos esetek száma, ez a tendencia azóta is folytatódik, tehát súlyosbodik a helyzet.
Olvass tovább »Sokkal nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltás után
A Covid-19-et okozó vírussal való fertőzés után az életveszélyes vérrögök kialakulásának esélye messze meghaladja az AstraZeneca és a Pfizer vakcinák okozta esetleges mellékhatásokat a legnagyobb ilyen jellegű tanulmány szerint. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájának véleménye a témában.
Olvass tovább »Védőoltások segíthetnek a koronavírussal szemben
A Magyarországon kötelező kanyaró, mumpsz és rubeola ellen védő MMR-vakcina, továbbá a diftéria, tetanus, és a pertussis elleni védőoltás (Di-Per-Te) hozzájárulhat a COVID-19 elleni védekezéshez egy friss kutatás szerint. A tanulmány a Medicalxpress tudományos folyóiratban jelent meg, ezek szerint az említett oltások a keresztreaktív memória T-sejtek kialakulásához járulnak hozzá, amelyek a koronavírus-fertőzés során is támadásba lendülnek.
Olvass tovább »Lezárult a Fővárosi Önkormányzat által szervezett antitestmérés
A Fővárosi Önkormányzat nyilvánosságra hozta a júliusi Covid-antitest vizsgálat eredményeit. A tesztelésre önkéntesen jelentkező 60 év felettieknél 13.524 esetben lehetett részletesen kiértékelni az eredményt.
Olvass tovább »Orvostanhallgatók győzködik majd az oltatlan időseket
Augusztus elsejétől egészségügyi hallgatók keresik majd fel azokat, a 60 évnél idősebb embereket, akik eddig még nem oltatták be magukat. Az ő feladatuk lesz meggyőzni őket arról, hogy kérjék a koronavírus elleni vakcinát, illetve az orvostanhallgatók közül, aki már legalább 10 féléve tanul az egyetemen, az be is adhatja majd az oltást. Ez a Magyar Közlönyben jelent meg.
Olvass tovább »Sinopharm: a 60 évesek negyedénél, a 80 évesek felénél nem termelődik antitest
Megjelent az első tudományos igényű vizsgálat a Sinopharm kínai koronavírus elleni vakcináról, a szerzői Ferenci Tamás, az Óbudai Egyetem biostatisztikusa és Sarkadi Balázs akadémikus, az ELKH Természettudományi Kutatóközpont biokémikusa.
Olvass tovább »A COVID-19, az oltás, és a szívizom-gyulladás
Az elmúlt időszakban több cikk jelent meg az oltások és a szívizom-gyulladás esetleges kapcsolatáról, miközben korábban a koronavírus fertőzés okozta szívizom-gyulladásos esetekre derült fény.
Olvass tovább »