Ijesztő tünet, de szerencsére az esetek jó részében rövid idő alatt elmúlik a mellkasi fájdalom, és nem jelez feltétlenül komoly bajt. Dr. Ferenczy Péter, a KardioKözpont szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy ha viszont időről időre visszatér, vagy más kardiológiai panaszok is társulnak mellé, akkor rendkívül fontos a kivizsgálás. A mellkasi fájdalom egyébként akár a koronavírus tünete is lehet.
Olvass tovább »Kell-e aggódnod a koronavírus variánsok miatt?
A világ tudósai több koronavírus variánst is figyelemmel kísérnek, a hírek közé általában az aggodalomra okot adók kerülnek be, mint a delta, vagy a főleg Dél-Amerikában terjedő lambda variáns. Legutóbb a µ (mű) variáns vette fel a WHO a figyelendők listájára. Milyenek vannak még, és kell-e aggódni miattuk?
Olvass tovább »Miért alakul ki a Covid-lábujj
Az már a koronavírus pandémia elején kiderült, hogy némelyeknél a koronavírus jelenlétét a szervezetben a lábujjak is jelezhetik, akkor is, ha már tünete nincsen, arra hogy miért alakul ki a Covid-lábujj a tudósok most találták meg a választ.
Olvass tovább »Sokkal nagyobb a vérrögképződés kockázata a Covid fertőzés után, mint az oltás után
A Covid-19-et okozó vírussal való fertőzés után az életveszélyes vérrögök kialakulásának esélye messze meghaladja az AstraZeneca és a Pfizer vakcinák okozta esetleges mellékhatásokat a legnagyobb ilyen jellegű tanulmány szerint. Prof. Blaskó György, a Trombózis-és Hematológiai Központ véralvadási specialistájának véleménye a témában.
Olvass tovább »A koronavíruson átesettek között megugrott a hiperglikémiás esetek száma
A koronavírus-fertőzéssel kórházban kezelt betegek körében megugrott az újonnan kialakuló hiperglikémiás (magas vércukorszint) esetek száma, és az állapot hónapokkal a megfertőződést követően is fennmaradt - derül ki egy új tanulmányból.
Olvass tovább »A COVID-19, az oltás, és a szívizom-gyulladás
Az elmúlt időszakban több cikk jelent meg az oltások és a szívizom-gyulladás esetleges kapcsolatáról, miközben korábban a koronavírus fertőzés okozta szívizom-gyulladásos esetekre derült fény.
Olvass tovább »Maradandó agykárosodást okozhat a Covid?
Egy friss brit tanulmány szerint a koronavírus fertőzésnek egyik súlyos, és hosszú távú következménye lehet az agy bizonyos részein a szövetek károsodása, elhalása, ebből adódóan az érintettek szaglásának, és az ízlelésének az elvesztése.
Olvass tovább »