A torokfájás, láz, köhögés az őszi hónapokban már a Covid-19 megjelenése előtt is gyakoriak voltak. Pozitív koronavírus-teszt hiányában, ilyenkor az orvos ibuprofént vagy paracetamolt javasol a kezelésre. Érdemes kipróbálni az alábbi, jól bevált praktikákat is a közérzetünk javítása érdekében.
Olvass tovább »Így csillapíthatod az éjszakai köhögést
Kellemetlen, és kimerítő, éjszaka ráadásul még aludni sem lehet tőle rendesen. Dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont orvosa tanácsokkal segít a köhögések csillapítására.
Olvass tovább »Mikor kell orvoshoz menni a köhögéssel?
A köhögés a légúti védelem része, azt jelzi, hogy a légutakba valami olyan anyag, idegentest került, amelyet a szervezet ezzel próbál meg onnan eltávolítani.
Olvass tovább »Tudj meg többet az influenzáról
Az influenza olyan fertőző betegség, amelyet vírus okoz. Cseppfertőzéssel (tüsszentés, köhögés), vagy közvetlen érintkezéssel (pl. váladékkal szennyezett kéz, tárgyak) terjed. Tüsszentés után a legapróbb cseppek akár 8 méter távolságra, a köhögés után pedig 6 méternyire is eljutnak, és akár 10 percig is a levegőben keringhetnek, ezért adják át könnyen egymásnak …
Olvass tovább »A leggyorsabban ható praktikák orrdugulás ellen
Létezik néhány egyszerű, ám annál hatékonyabb trükk, ha a kellemetlen orrdugulástól szeretnénk megszabadulni. Ezeket mutatjuk be cikkünkben.
Olvass tovább »Immunedzés természetesen!
Avagy, hogy szolgálják az egészségedet a gyógynövények télen is A légúti megbetegedésekből az ősz legtöbbször csak ízelítőt ad, télen azonban a helyzet csak fokozódik. A megfázásra, influenzára kapott gyógyszerekkel, antibiotikum-kúrákkal pedig ördögi kört indíthatunk el, ha nem vigyázunk, ugyanis ezek tovább terhelhetik a szervezetet, és felboríthatják a bélflóra természetes egyensúlyát. …
Olvass tovább »Árulkodó tünetek! Így különböztetheted meg a megfázást az influenzától
Köhögés, tüsszögés, orrfolyás… Ezeket a tüneteket hajlamosak vagyunk félvállról venni, ahogy az influenzát is gyakran összekeverjük a gyorsan múló, lábon kihordható náthával. Ez a tévedés azonban komoly szövődményekkel járhat. Cikkünk segít, hogy ne ess ebbe a hibába.
Olvass tovább »A fahéj 5+1 csúcshatása az egészségre
A Biblia is említést tesz a fahéjfa kérgének felhasználásáról. Az eredetileg távol-keleti növény kérge illóolajban, csersavban gazdag. Különleges íze miatt közkedvelt fűszer, a mézeskalács, a forralt bor, a tél szinte valamennyi csemegéje elképzelhetetlen nélküle. Cikkünkben megmutatjuk, hogyan tehetjük a házipatikánk részévé, és hogyan alkalmazhatjuk egészségünk sokoldalú támogatására a fahéjat.
Olvass tovább »Így tanítsd meg a gyermeked helyesen orrot fújni
A felső légúti fertőzés során fellépő orrfolyás, orrdugulás sűrű orrfújásra készteti az érintettet. Legalábbis a felnőtteket, mert a gyermekeket többnyire figyelmeztetni kell, és persze az egészen kicsik még nem is tudják kifújni az orrukat. A helyes orrfújást pedig meg kell tanítani a gyermeknek.
Olvass tovább »Erős nátha vagy tüdőgyulladás?
A légúti fertőzések szezonjának beköszöntével egy időben megszaporodnak a felső légúti fertőzésre utaló tünetek és egyre gyakrabban merülhet fel a kérdés, vajon mivel állunk szemben, egyszerű megfázással, vírusos influenzával vagy bakteriális tüdőgyulladással? Jó, ha már a betegség elején vannak támpontjaink a különbségek felismeréshez.
Olvass tovább »Hogyan készítsük fel gyermekeinket a télre?
A téli hónapokban gyermekeink szervezetének ellenállóképessége lecsökken, ráadásul idén az orvosi figyelmeztetések szerint a korábbiakhoz képest súlyosabb influenzajárvány várható. A gyógyvarázs program a gyermekegészségügy elkötelezett támogatójaként ezért összegyűjtötte a legfontosabb teendőket, amikkel megszelídíthetjük a telet és megelőzhetjük a betegségek kialakulását, hogy gyermekeinkkel együtt nyugodtan élvezhessük az évszak nyújtotta örömöket. A …
Olvass tovább »