Orvosok, kutatók évek óta foglalkoznak a zene emberi szervezetre gyakorolt jótékony hatásaival. Töretlenül hisznek gyógyerejében, amelyre egyelőre nincsenek konkrét, elismert tudományos bizonyítékok, csak tapasztalatok és anekdoták. A zene hasonlóan a kábítószerekhez, az agyban a jutalomközpontot izgatja, vagyis a dopamin neurotranszmitter felvételét stimulálja, amelynek köszönhetően fájdalomcsillapító hatással is bír. Az agy …
Olvass tovább »Egy növény, ami olyan hatásos mint az ibuprofen
Egy új kutatás azt állapította meg, hogy a matalafi növény, ami Szamoában „minden hátsó kertben megtalálható„ annyira hatékony gyulladáscsökkentő, mint az ibuprofen, sőt akár olyan súlyos betegségek kezelésére is használható, mint a Parkinson-kór, vagy a rák.
Olvass tovább »Parkinson-kór kezelése egyetlen injekcióval?
Az Ausztrál Nemzeti Egyetem (ANU) és a Florey Neurológiai és Mentális Egészségügyi Intézmény kutatói olyan aminosavakból álló gélt fejlesztettek ki, ami egy egyszeri beavatkozással az agyba juttatva segít helyreállítani annak a károsodásait.
Olvass tovább »Kiderült, mi okozza a Parkinson-kórt
Sikerült azonosítani a degeneratív idegrendszeri betegségek, köztük a Parkinson-kór egyik fő okát az izraeli Ben Gurion Egyetem (BGU) kutatóinak.
Olvass tovább »Elképesztő: A fahéj eddig nem ismert szuperképessége
Azt tudjuk, hogy a fahéjtól finomabbak lesznek a sütemények, segíti az emésztést, ezáltal a fogyást, erős antioxidáns, szépíti a bőrt, koleszterinszint csökkentő, fájdalomcsillapító hatású, mi több ízületi gyulladások ellen, és gombás fertőzések ellen is hatásos. Az „új” szuperképessége: miszerint a memóriánk, azaz a tanulási képességünk is javul tőle. A Rush …
Olvass tovább »A Parkinson-kór hang alapján is felismerhető!
Hang alapján ismeri fel a Parkinson-kórt egy magyar algoritmus A beszélő hangja alapján a Parkinson-kór felismerésére alkalmas algoritmust fejlesztettek ki a Szegedi Tudományegyetem kutatói egy nemzetközi beszédtechnológiai versenyre. A Computational Paralinguistic Challenge elnevezésű megmérettetésen a feladat a beszédben rejlő információk kinyerése automatikus módszerekkel. Minden évben 20-25 nemzetközi csapat indul, idén …
Olvass tovább »