A “harcolj vagy menekülj” idegrendszeri válaszreakció a szervezet egy automatikus túlélési mechanizmusa, amely felkészíti a testet, hogy akcióba lépjen. Minden érzékszerv, és végtag csúcsra lesz járatva, a harc, vagy futás érdekében, ám ez más testi funkciók kárára történik, így ha nincs valódi vészhelyzet, hanem csak stressz, az rendkívül káros a szervezetnek.
Olvass tovább »Tévedés! 4 dolog, ami NEM pusztítja az agysejtjeidet
Mindannyian hallottunk már az agysejtek kapcsán történeteket arról, hogy mi pusztítja őket, képesek-e a regenerálódásra, tudnak-e osztódni, és újranőni… stb. A felnőtté válás során a szülők gyakran azzal az indokkal próbálják távol tartani a kamaszokat az alkohol fogyasztásától, vagy a marihuánától, hogy azok elbutítanak, mert „elpusztítják az agysejtjeidet”. A tudomány szerint …
Olvass tovább »5 döbbenetes agykárosító szokás
A cikkünkben felsorolt szokások elsőre nem tűnnek megdöbbentőnek, mert köztudott, hogy ezek ártalmasak lehetnek az egészségre. A megdöbbentő bennük elsősorban az, hogy az agyat is károsíthatják.
Olvass tovább »Érdekességek az emberi testről
Az emberi test egy csodálatos és bonyolult rendszer, aminek feltérképezésében még a tudósok fejében is vannak hiányos momentumok. Nem csoda, hogy sokan nem is gondolunk bele, mit tesz értünk nap, mint nap az agyunk, a szívünk, és valamennyi szervünk, sejtünk. Összeállításunk ad egy kis ízelítőt annak az univerzumnak a rejtélyeiről …
Olvass tovább »Tévhitek és urbán legendák az emberi testről
Az emberi test, még a sajátunk is sokszor rejtély számunkra, ezért nem csoda, hogy számos téves városi legenda kelt lábra róla. Összeszedtünk négy jellemző dolgot, amit Te is rosszul tudhatsz a testedről. 1. Tévhit: A környezetünket 5 érzéken keresztül észleljük Régebben azt tanultuk, hogy 5 érzékkel rendelkezünk: látás, hallás, szaglás, …
Olvass tovább »A második agyról, avagy az enterális idegrendszerről
A tudósok már régóta tisztában vannak vele, hogy az emberi test rendelkezik egy "második aggyal" is. A neve enterális idegrendszer (ENS), és a bélrendszerünkben található. Olyan nagyrészt még felderítetlen terület, amit a kutatói sem ismernek teljesen, ezidáig csak néhány különleges képességéről van tudomásunk.
Olvass tovább »Ezek történnek a testedben alváskor
Az alvás elengedhetetlen a szervezet megfelelő működéséhez, az életünk körülbelül egyharmadát töltjük ezzel. Szundikálás közben az agy eltárolja az új információkat, és teszi a raktárba a szükségteleneket, az idegsejtek kommunikálnak és újraszerveződnek, a sejtek regenerálódnak, az energiaraktárak újratöltődnek, hormonok és fehérjék termelődnek, de nézzük pontosabban mi minden történik még a szervezetben.
Olvass tovább »Valóban filmszerűen pereg le az élet a halál pillanatában?
Nem régiben első alkalommal vizsgálták egy emberi agy aktivitását azokban a pillanatokban, amikor a páciens életét vesztette. A szívleállást követően még 30 másodperccel működött a haldokló agya.
Olvass tovább »Mi a helyzet a maradék 90%-al?
"Eszméletlen, felfedezetlen potenciál szunnyad mindenkiben, hiszen csak az agyunk 10%-át használjuk!" Hiszi ezt az európaiak körülbelül fele, az amerikaiak majdnem kétharmada (még mindig).
Olvass tovább »Az olvasás dicsérete: ilyen pozitív hatásai vannak az egészségre
Olvasással lehet tudást, műveltséget, szerteágazó ismeret szerezni a környezetünk és a nagyvilág történéseiről, ráadásul az egészségünkre is pozitív hatással van!
Olvass tovább »Elképesztő: A fahéj eddig nem ismert szuperképessége
Azt tudjuk, hogy a fahéjtól finomabbak lesznek a sütemények, segíti az emésztést, ezáltal a fogyást, erős antioxidáns, szépíti a bőrt, koleszterinszint csökkentő, fájdalomcsillapító hatású, mi több ízületi gyulladások ellen, és gombás fertőzések ellen is hatásos. Az „új” szuperképessége: miszerint a memóriánk, azaz a tanulási képességünk is javul tőle. A Rush …
Olvass tovább »