Vannak olyan módszerek, melyekkel szépen gyarapíthatjuk az éveink számát. A testmozgás, az étrend, az életmódbeli tényezők fontosabb szerepet kaphatnak a „szépen öregedés” folyamatában, mint a genetika. Ez a 7 tanács, amit cikkünkben olvashatsz segíthet benne.
Olvass tovább »Csontritkulás
Mi az a csontritkulás? Oszteoporózisnak vagy csontritkulásnak hívjuk azt a jelenséget, ami során a csontok tömege és mésztartalma csökken, és amely így fokozott törékenységgel, a kóros és spontán törések kockázatának fokozódásával hozható kapcsolatba. A betegség latin neve is kifejező: porózus, lyukacsos, üreges csontra utal. Okok és rizikófaktorok Nem titok, hogy …
Olvass tovább »7 szokás, amitől szebben öregszel
Vannak olyan szokások, melyekkel szépen gyarapíthatjuk az éveink számát. A testmozgás, a diéta, az életmódbeli tényezők ugyanolyan szerepet kaphatnak a „minőségi, vagyis „szépen öregedés”folyamatában, mint a genetika. A korral sok minden jár, az idősödés érinti a testet – beleértve a hajadat, a bőrödet, a szívedet, az izmaidat és még sok mást …
Olvass tovább »Vigyázz: 8 évvel tesz öregebbé!
Korábban már felfedezték a májbetegséget elősegítő hatását, és már egy újabb káros hatása is kiderült. A kutatások szerint ugyanis a sok ülés elősegíti a biológiai öregedést is.
Olvass tovább »Vigyázat: 8 évvel tesz öregebbé!
A sok ülés-kevés mozgás jelentősen felgyorsítja a biológiai öregedést. Korábbi cikkünkben már írtunk az ülés újonnan felfedezett májbetegség elősegítő hatásáról, most egy újabb káros hatását is felfedezték. Az új kutatások szerint ugyanis a sok ülés elősegíti a biológiai öregedést. Az American Journal of Epidemiology szakfolyóiratban publikált friss tanulmányban azt állapították meg …
Olvass tovább »Tévedés! 4 dolog, ami NEM pusztítja az agysejtjeidet
Mindannyian hallottunk már az agysejtek kapcsán történeteket arról, hogy mi pusztítja őket, képesek-e a regenerálódásra, tudnak-e osztódni, és újranőni… stb. A felnőtté válás során a szülők gyakran azzal az indokkal próbálják távol tartani a kamaszokat az alkohol fogyasztásától, vagy a marihuánától, hogy azok elbutítanak, mert „elpusztítják az agysejtjeidet”. A tudomány szerint …
Olvass tovább »13 mindennapi szokás, ami öregít
Úgy érzed, hogy túl gyorsan öregszel? Cikkünkben 13 olyan mindennapi szokást mutatunk be, ami hozzájárul ehhez. Szakértői tippjeinkkel felismerheted a gyakori hibákat, és visszafordíthatod a folyamatot. Éljen a multitask? Ha a mindennapi tennivalóid listája hosszú, az bizony megrövidítheti az életed, ugyanis a stressz megadóztatja a tested. Raymond Casciari, kaliforniai főorvos …
Olvass tovább »Változtasd meg életkorod mutatóit! Csak 20% múlik a géneken…
A nagymamád 95 és makkegészséges, édesanyád viszont már 35 éves kora óta szív- és érrendszeri problémákkal küzd? Mi történt a régi mondással, „de jó génjeink vannak”? Az orvostudomány szerint a gének az öregedés folyamatának mintegy 20%-áért felelősek, a többi rajtunk múlik. Vagyis, azt, hogy egészségesek maradjunk, és hosszabb ideig éljünk, nem a génjeinktől kell várnunk, nekünk kell tennünk érte. Ez több, mint jó hír.
Olvass tovább »A test öregedésének állomásai
A testünk öregedési folyamatában vannak mérföldkövek, ezeket vesszük sorra, időrendben. Fontos, hogy a nagy átlag szerint nézzük, mert persze ezek a folyamatok, az egészséges életmód következtében eltolódhatnak, vagy egészségtelen életmód hatására korábban következhetnek be.
Olvass tovább »Ezek a gének felelhetnek a hosszú életért
A hosszú élet titka mindig érdekelte az emberiséget, jelenleg is sok tudós foglalkozik a témával. Egy friss kutatásban 105 év felettiek génállományát vizsgálták olasz tudósok, hogy megtalálják a hosszú élet titkát.
Olvass tovább »Kiderült, mi okozza a Parkinson-kórt
Sikerült azonosítani a degeneratív idegrendszeri betegségek, köztük a Parkinson-kór egyik fő okát az izraeli Ben Gurion Egyetem (BGU) kutatóinak.
Olvass tovább »2050-re eltűnik belőlünk az értelem
A kedden közzétett Alzheimer-világjelentés előrejelzései szerint, akár 132 millióra nőhet a világon a demenciával küzdők száma, vagyis háromszorosa lehet a mostaninak. Napjainkban közel 47 millióan kénytelenek szembenézni a demenciával, az emlékezetvesztéssel és szellemi képességeik hanyatlásával, míg 2009-ben körülbelül 35 millióan éltek így. A jelenlegi 47 millió beteg 50%-a az Alzheimer-kórban …
Olvass tovább »