Kutatások szerint a túlóra nem csak jelentősen megnöveli a súlyos betegségek kialakulásának kockázatát, hanem abszolút kontraproduktív is. Nézzük milyen konkrét egészségügyi kockázatai vannak.
Olvass tovább »Agyvérzésre hajlamosító tényezők
A stroke ma hazánkban a halálozások harmadik leggyakoribb oka, és az egyik leggyakoribb rokkantságot okozó betegség. Érdemes tisztában lenni a rizikófaktorokkal, amelyek esetén fontos a kardiológiai kivizsgálás.
Olvass tovább »A leginkább veszélyeztetett korosztály: álmatlanság, mint rizikófaktor
A krónikus álmatlanság, más néven inszomnia a rendelkezésre álló adatok szerint hazánk lakosságának több mint 9 százalékát érinti. Ez az információ nem csak azért elkeserítő, mert sokakat érint, de egészségügyi következményei is súlyosak mind a fiatalabb, mind az idősebb korosztály esetében.
Olvass tovább »Kávéval betegségek ellen
Az elmúlt évek számtalan kutatási eredményei alapján, mára már biztossá vált, hogy a rendszeres, mértékletes kávéfogyasztás egészséges. Ízületeink, májunk, szívünk védelme mellett még bizonyos rákfajták kialakulását is akadályozza.
Olvass tovább »A gyömbér 20 +1 egészségre gyakorolt hatása
A gyömbér használata végigkíséri a történelmet, napjainkban pedig már az egyik legsokoldalúbb, és legszélesebb körben használt összetevő, amit a konyhákban alkalmaznak szerte a világon. Kínában már i. e. több évszázaddal használták. Érdekesség, hogy Marco Polo is említi könyvében. A főniciaiakon keresztül eljutott a Földközi-tenger térségébe, így ismerték meg a görögök, …
Olvass tovább »A túlórázás veszélyei
Kutatások szerint a túlóra nem csak jelentősen megnöveli a súlyos betegségek kialakulásának kockázatát, hanem abszolút kontraproduktív is. Nézzük milyen konkrét egészségügyi kockázatai vannak.
Olvass tovább »Stroke gyanúja esetén azonnal vegyél be aszpirint!
A gyanús jelek: hirtelen látás- vagy beszédzavar, nyelési zavarok, részleges bénulások. Az alattomosan támadó stroke nem kíméli sem az időseket, sem a fiatalabbakat, egyaránt veszélyben van minden korosztály. Szakemberek szerint a szélütés ma már hazánkban is népbetegségnek számít, évente 40-50 ezer eset történik, gyakran kritikus kimenetellel, ezért rendkívül fontos a gyors …
Olvass tovább »Hogyan hat a szeles, hideg idő a szívre?
A hideg, az erős szél nagyobb terhet jelent a szervezetnek, mert alkalmazkodásra kényszeríti, hogy megfelelő hőmérsékleten tartsa magát. Ez a keringési rendszert, és a szívet is jobban megdolgoztatja. Az időjáráshoz adaptálódás pedig nehezebben megy az idősebbeknek és azoknak, akik szív-érrendszeri problémákkal küzdenek, mert az erek a ilyenkor beszűkülnek, a szív pedig arra fókuszál, hogy a fő szervekbe, és az agyba tudja pumpálni a vért.
Olvass tovább »Segíts: Télen fokozódik a stroke kockázata az időseknél
Az idősebb korosztály képviselői számára a téli hónapok több szempontból is nehezített pályát jelentenek, a csúszós utakon túl, a hideg fokozott egészségügyi kockázattal is jár számukra. Cikkünkben arra teszünk javaslatokat, hogyan segítheted abban a környezetedben élőket, hogy könnyebben átvészelhessék ezt az időszakot.
Olvass tovább »Ne hagyd, hogy felmenjen…
Sokan gondolják úgy a magasvérnyomásos betegek közül, hogy állapotukat kizárólag gyógyszerekkel kezelhetik, pedig megfelelő életmóddal is lehet csökkenteni a vérnyomást. Természetes módszerekkel ráadásul egyrészt a gyógyszerek esetleges kellemetlen mellékhatásaitól sem kell tartani, másrészt a szövődmények kialakulásának esélyét is csökkenthetik.
Olvass tovább »Bradycardia vagy tachycardia?
A szívritmuszavaroknak számos tünete lehet, a gyengeségtől a mellkasi fájdalmon és légszomjon át az erős bedobbanásokig. Dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta az egyes típusról és a kivizsgálás jelentőségéről beszélt.
Olvass tovább »Tudnivalók a CRP szintről
A magas CRP-szint azt jelzi, hogy a szervezetben gyulladás van valahol, de mi is az a CRP, hogyan mérhető, és mi az ideális szintje?
Olvass tovább »Szívizomgyulladást is okozhat a Covid
A szívizomgyulladás (myocarditis) kialakulását több minden okozhatja, úgymint vírusok, baktériumok, és toxinok is. Hatására, a szív nem megfelelő működése miatt, maradandó szívkárosodás, szívinfarktus, vagy stroke is kialakulhat.
Olvass tovább »Újabb tények az óraátállítás ellen
A tavaszi óraátállítás miatt nem csak kialvatlanok leszünk néhány napig, de egy friss kutatás szerint az óraátállítást követő napokban megnő a stroke kockázata is. Ez az egészségügyi kockázat újabb fontos érv lehet az óraátállítás ellen. Manapság az egyre forróbb nyarakat a lakosság nagy része légkondicionálással kompenzálja, legalábbis a nagyvárosokban, ezért energiamegtakarítást …
Olvass tovább »Az alvászavar olyan ártalmas a szívre, mint a dohányzás?
Egy friss kutatás szerint azoknál, akik forgolódnak éjszaka és rosszul alszanak, négyszeresére növekszik a stroke rizikója azokhoz képest, akik nyugodt alvással töltik az éjszakát. A kutatás párhuzamot von az alvászavar és a dohányzás szívroham kockázata között is. Ez alapján elmondható, hogy az alvászavar legalább olyan ártalmas a szívre, mint a …
Olvass tovább »