Címke: tünetek

Irritábilis bélszindróma

Az emésztőrendszeri betegségek közül talán ez az egyik leggyakoribb kór, mivel 5 felnőttből egy szenved irritábilis bélszindrómától. Ez a betegség, sok más kórképhez hasonlóan, élhető mederbe terelhető étrendi, életmódbeli és stressz-kezelési változtatások révén. Csak néhány beteg az, aki súlyosabb tüneteket is átél a betegség miatt. Sokan tartanak attól, hogy ez …

Olvass tovább »

Az agyhártyagyulladás jellemző tünetei

A legismertebb idegrendszert érintő fertőző betegség az agyhártyagyulladás (meningitis). A fertőződés többnyire úgy jön létre, hogy a baktériumok a légutakban megtelepednek, ott gyulladást okoznak, a gyulladt nyálkahártyán keresztül először a véráramba, majd az agyvízbe kerülnek, ahol a betegséghez vezető összetett folyamatokat indítanak be.

Olvass tovább »

Ismerd fel időben a veszélyt! Mutatjuk a méhnyakrák legjellemzőbb tüneteit

A nők körében a méhnyakrák az egyik vezető halálok. Legnagyobb buktatója, hogy csak nehezen fedezhetők fel a tünetei időben, mert képes éveken át észrevétlen dolgozni a szervezetben. Ezért különösen fontos a testtudatos odafigyelés, hogy már korai stádiumban észlelhetők legyenek a vészjelek, és orvosolható legyen az egyébként végzetes kór. Segítünk, hogy felismerhesd.

Olvass tovább »

10 cukorbetegségre utaló tünet

A cukorbetegség a világ leggyakoribb anyagcsere-betegsége, melynek szövődményei jelentősen rontják az életminőséget, illetve életkilátásokat. Az érintettek akár több mint fele lehet még tünetmentes, diagnosztizálatlan, kezeletlen. Ezért összeszedtük a cukorbetegség fő tüneteit, figyelmeztető jeleit.

Olvass tovább »

7 fehérjehiányt jelző tünet

Köztudott, hogy a fehérje létfontosságú szerepet játszik a szervezetünk működésében, a hiányát az egész test megszenvedi. Egy friss tanulmány szerint világszerte mintegy 1 milliárd ember fehérjehiányos. Összeszedtünk 7 tünetet ami hiányukra utal, hogy ha érintett vagy, tudd pótolni.

Olvass tovább »

Koronavírus tünetei beoltottaknál

Köztudott, hogy a COVID-19 elleni védőoltások eltérő hatékonysággal védenek a koronavírus-fertőzés ellen. Az mRNS-vakcinák (Pfizer-​BioNTech, Moderna) 90% feletti hatékonysággal védenek, de a vektor alapú vakcinák (AstraZeneca, Szputnyik V, Johnson&Johnson,…), és az összes többi is segít elkerülni a súlyos megbetegedést, a kórházba kerülést, és az elhalálozást.

Olvass tovább »