A közeljövőben bővülhet a koronavírus elleni védőoltások száma, mert a német fejlesztésű CoVac-1 nevet kapó vakcina az első klinikai tesztek szerint minden résztvevő szervezetében beindította a COVID-19 elleni T-sejtek termelődését! A Tübingeni Egyetem tudósai olyan multipeptid-vakcinát fejlesztettek ki, ami hosszan tartó immunitást biztosíthat a koronavírussal szemben. A Nature tudományos folyóiratban közölt eredmények alapján, a CoVac-1 névre keresztelt vakcina rendkívül jól teljesített az első, emberen végzett klinikai teszteken.
Olvass tovább »Jóváhagyták a világ első malária elleni vakcináját
A malária évente mintegy 500 000 embert öl meg, ezeknek a fele afrikai gyermek. Szakértők szerint az új vakcina nem tökéletes, de az első vakcina, amely bizonyítottan segít megelőzni a betegséget.
Olvass tovább »Tisztul a kép a 3. oltás körül
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) javasolja a koronavírus elleni emlékeztető oltást a BioNTech-Pfizer gyógyszergyárak Comirnaty nevű vakcinájából, és a Moderna gyógyszercég Spikevax nevű vakcinájából.
Olvass tovább »Az 5 és 11 év közötti gyermekeknél is működik a Pfizer COVID-19 vakcinája
A Pfizer és a BioNTech közleményt adott ki, amelyben azt írták, hogy a klinikai vizsgálatok alapján a vakcinájuk az 5 és 11 év közötti gyermekeknél is biztonságos, és kiemelkedő antitestválaszt váltott ki a szervezetükben. Ebben a korcsoportban ezek az első ilyen eredmények, az adatokat pedig egyelőre még nem is tették közzé, de a közlemény szerint minél előbb szeretnék benyújtani őket a szabályozó szerveknek.
Olvass tovább »Lehet esély a koronavírus teljes kiirtására?
Annak ellenére, hogy egyre több szakértő hangoztatta azt, hogy az emberiségnek meg kell tanulnia együtt élnie a SARS-CoV-2-vel, egy friss tanulmány alapján ugyanakkor lehet esély a kórokozó teljes kiszorítására.
Olvass tovább »Lezárult a Fővárosi Önkormányzat által szervezett antitestmérés
A Fővárosi Önkormányzat nyilvánosságra hozta a júliusi Covid-antitest vizsgálat eredményeit. A tesztelésre önkéntesen jelentkező 60 év felettieknél 13.524 esetben lehetett részletesen kiértékelni az eredményt.
Olvass tovább »Orvostanhallgatók győzködik majd az oltatlan időseket
Augusztus elsejétől egészségügyi hallgatók keresik majd fel azokat, a 60 évnél idősebb embereket, akik eddig még nem oltatták be magukat. Az ő feladatuk lesz meggyőzni őket arról, hogy kérjék a koronavírus elleni vakcinát, illetve az orvostanhallgatók közül, aki már legalább 10 féléve tanul az egyetemen, az be is adhatja majd az oltást. Ez a Magyar Közlönyben jelent meg.
Olvass tovább »Az mRNS oltás átkerülhet az anyatejbe?
A San Franciscó-i Kaliforniai Egyetem tudósai keresték a választ rá, hogy az mRNS oltás kifejthet-e bármilyen hatást az anyatejre.
Olvass tovább »Koronavírus tünetei beoltottaknál
Köztudott, hogy a COVID-19 elleni védőoltások eltérő hatékonysággal védenek a koronavírus-fertőzés ellen. Az mRNS-vakcinák (Pfizer-BioNTech, Moderna) 90% feletti hatékonysággal védenek, de a vektor alapú vakcinák (AstraZeneca, Szputnyik V, Johnson&Johnson,…), és az összes többi is segít elkerülni a súlyos megbetegedést, a kórházba kerülést, és az elhalálozást.
Olvass tovább »A vér előre jelzi a koronavírus elleni oltás hatékonyságát
Az Oxfordi Egyetem tudósai olyan vérvizsgálat eljárást fejlesztettek ki, ami előre jelzi az új Covid-19 elleni vakcinák hatékonyságát, ez pedig lerövidítheti az oltóanyagok széles körű klinikai tesztelését is.
Olvass tovább »60 év feletti budapestieknek ingyenes ellenanyagszint mérés akció
Tizenkilencezer ingyenes antitest tesztet biztosít a fővárosi önkormányzat a 60 év feletti budapestiek ellenanyag szintjének ellenőrzésére - tette közzé a Főpolgármesteri Hivatal.
Olvass tovább »BioNTech-áttrörés jöhet a rák gyógyításában
Elsőként egy melanomás beteg kaphatta meg a BioNTech rák elleni, kísérleti vakcináját. A BNT111-et a vizsgálat során egy immunológiai szerrel, a Libtayoval kombinálták.
Olvass tovább »Felemás hírek az indiai variánsról
A Delta variáns jelenlegi tudásunk szerint, körülbelül 40%-kal fertőzőbb a többi koronavírus változatoknál - jelezte a brit kormány készenléti helyzetekben működő tudományos tanácsadó testülete (SAGE). Tapasztalatuk szerint a fertőzöttek száma enyhén emelkedett ugyan, ám a jó hír az, hogy a kórházi kezelésre szoruló súlyos betegek száma nem növekedett.
Olvass tovább »Védettség, de meddig
Jó hír! A koronavíruson átesettek védettsége évekig is kitarthat, oltással pedig akár egy életre. Több ezer olaszországi beteg adatainak elemzése alapján az olasz kutatók arra jutottak, hogy a koronavírus-fertőzésen átesettek hosszan tartó védettséget élveznek, és nagyon ritka az újrafertőződés.
Olvass tovább »Sikeres állattesztek a Zika vírus elleni vakcina kifejlesztésében!
A Zika-vírusfertőzés ellen kifejlesztett két vakcina is képes volt a rettegett vírus elpusztítására, és komplett védelmet nyújtott a kísérleti egereknek. „A két vakcinajelölt teljes körű védelmet nyújtott a Zika vírusfertőzés ellen egerekben”- nyilatkozta Dan Barouch, a Harvard Medical School virológusa. -„Tudomásunk szerint ez az első eset, hogy sikerült Zika vírus …
Olvass tovább »Hatékonynak bizonyul az ebola ellenszere
Úgy tűnik, sikeresen kifejlesztették azt a vakcinát, amellyel gyógyítható az ebola,valamint hatékonyan véd a halálos betegség ellen. Az oltóanyag 100 százalékos védelmet nyújt az immunizáltnak! A nyugat-afrikai Guineában végzett klinikai kísérletek sikeresnek bizonyulnak és a vakcina kifejlesztői bejelentették, az oltóanyag segítségével gyógyítható és megelőzhető lesz az ebolajárvány. A VSV-ZEBOV nevű vakcinát 4000 olyan …
Olvass tovább »