Wavita egészség webáruház
Hirdetés

Címke: stressz

Egészségvédő szokások, melyekkel optimalizálhatod az immunvédelmed

Az egészséges életmód szakértői szerint az immunrendszer erősítése holisztikus megközelítést igényel. Ahogy egy diéta sem hozza formába a testünket egyik napról a másikra, úgy a szervezetünk védekezőképessége sem egyetlen nap alatt válik harcra késszé. Megerősítése következetes odafigyelést igényel.  Gondolj úgy az immunrendszeredre, mint az egészséged, közérzeted hajójának kormányosára. Az a …

Olvass tovább »

10 jele annak, hogy túl sok stressz ér

A sok stressz akár 5 és fél évvel is megrövidítheti az életet, egy átlagos felnőtt naponta minimum 11 percet idegeskedéssel tölt. A stressznek vannak jelei természetesen, és minél többet tapasztalsz, annál fontosabb, hogy olyan relaxáló tevékenység után nézz, amivel le tudod vezetni, ami képes kikapcsolni, megnyugtatni. Nézzük, mik jelzik, hogy túl sok stressz ér.

Olvass tovább »

Tennivalók pánikroham esetén

A pánikroham hirtelen kezdődő, egyre erősödő hullámokban jelentkező intenzív félelem. Az érzés olyan elsöprő, hogy a személy eleinte nem is tudja, mi történik vele. A külső szemlélő számára is nagyon ijesztő, egyrészt azért, mert a tünetei könnyen összekeverhetőek más betegség tüneteivel, például a szívrohaméval, így nehéz eldönteni mi a teendő. A pánikbetegség előfordulása világszerte egyre gyakoribb, ezért nézzük, hogyan ismerhető fel, és mi a tennivaló roham esetén.

Olvass tovább »

Így érinti a testet a stressz-reakció

A “harcolj vagy menekülj” idegrendszeri válaszreakció a szervezet egy automatikus túlélési mechanizmusa, amely felkészíti a testet, hogy akcióba lépjen. Minden érzékszerv, és végtag csúcsra lesz járatva, a harc, vagy futás érdekében, ám ez más testi funkciók kárára történik, így ha nincs valódi vészhelyzet, hanem csak stressz, az rendkívül káros a szervezetnek.

Olvass tovább »

8+1 kimerültségre figyelmeztető jel

A kimerültség tünetei

Huzamosabb ideje morcos, de lagymatag vagy, és úgy érzed üresjáratban üzemelsz? A kimerültség esetében nem csak puszta fáradtságról, vagy rossz napokról van szó. A szervezet számos módon figyelmeztet, hogy ez az állapot nem tartható fenn sokáig komolyabb egészségügyi gondok nélkül. Íme 10 jel, amit ha tapasztalsz magadon, változtatnod kell a …

Olvass tovább »

A stressztől is fájhat a hátad – a hátfájásodtól is lehetsz stresszes

A koronavírus pandémia miatt nem sok ember van, aki nem stresszelne valamennyire, ez pedig nem csak a befeszült izmok miatt vezethet hátfájdalomhoz. Összefüggést találtak a nagyagy egy területe, a stressz, és a tartós fájdalom között. Ezek alapján Dr. Páll Zoltán, a FájdalomKözpont sebésze, traumatológus, sportorvos elmagyarázza a fájdalomcsillapítás hogyan törheti meg ezt az ördögi kört.

Olvass tovább »

A stresszhormon hatása a szervezetre

Hogyan hat a kortizol?

A mindennapok tele vannak stresszes helyzetekkel, amelyek megoldása gyakran okoz idegességet. Ilyenkor a szervezetben kortizol nevű hormon termelődik, amely egyfelől hasznos, de hosszú távon káros az egészségre. Sokan hajlamosak vagyunk kevés időt szánni a kikapcsolódásra, így a mindennapokat folyamatos próbatételként éljük meg. Ez a fokozott idegállapot előbb-utóbb a közérzetünkre és azon keresztül …

Olvass tovább »

Fejezd be a panaszkodást, és legyél boldog!

A panaszkodás boldogtalanná tesz.

Tippjeink révén minden nap egyre boldogabb lehetsz. Próba szerencse! Nincs agyramenőbb, mint egy ember, aki folyamatosan rajtad köszörüli a nyelvét; vagy egy passzív-agresszív munkatárs, aki a hatalmát rajtad gyakorolja; vagy akár egy idegen, aki az utcán neked ütközik, de elfelejt bocsánatot kérni. És így tovább. Számos ok arra, hogy Téged is …

Olvass tovább »

Miért beszélünk álmunkban?

Az emberek körülbelül 66%-a valamikor az élete során biztosan beszél álmában, tehát teljesen általános ártalmatlan szokás. Aki felébred a beszélő családtagjára, alvótársára annak azért ijesztő is lehet, így nem árt tudni, hogy mi válthatja ki, és mit lehet ellene tenni.

Olvass tovább »

Stressz-betegségek

A pánikroham, a hasi görcsök és a migrén között is lehet kapcsolat, még, ha mindegyiket más szakterület orvosa vizsgálja is. Könnyen elképzelhető, hogy mindhárom panasz hátterében az állandó stressz húzódik meg. Sőt, talán egyetlen krónikus betegség sem létezik, amit ne lehetne összefüggésbe hozni a tartós stressz negatív következményeivel. Sajnos hajlamosak …

Olvass tovább »

10 mód, hogyan vigyázz a mentális egészségedre

Szükségünk van mentális, lelki egészségre ahhoz, hogy elláthassuk mindennapi feladatainkat, új dolgokat tanulhassunk, képesek legyünk teljesíteni a kihívásokat, kezelni a jó és rossz történéseket az életünkben. Sőt, emberi kapcsolataink szempontjából is nélkülözhetetlen momentum, akárcsak a fizikai egészség. Ahogy testünket építjük, szépítjük mozgással, ápolással, táplálkozással, úgy a lelkünk épsége is odafigyelést igényel. Összegyűjtöttünk …

Olvass tovább »

Lábalj ki kiabálással: Wellness üvöltés az idegeknek

Szakértők szerint az egyik leghatékonyabb stressz-levezető, frusztráció-oldó megoldás az üvöltés. Sokunkkal előfordult már, hogy úgy összecsaptak a fejünk fölött a mindennapok hullámai, hogy legszívesebben teli torokból üvöltöttünk vagy sikítottunk volna egyet. Nem véletlenül, hiszen a belső feszültségünk ilyen módon történő kihangosítása hihetetlen feloldó hatással bír, mindaddig, amíg nem mások ellen irányul.

Olvass tovább »

A WHO útmutatója: Ezt tedd, ha életedben tartós a stressz I.

számos tényező vezethet tartós, ezáltal pedig egészségromboló stresszhez, ilyenek lehetnek a munkahelyi problémák, vagy a személyes környezetünkön belüli erőszak, fenyegetettség. A WHO szakemberek által összeállított részletes útmutatása azoknak szól, akik nagy mértékű feszültséget élnek át. Cikkünkben röviden bemutatjuk, milyen stresszkezelési megoldásokra van lehetőséged megpróbáltatások idején.

Olvass tovább »

A legerősebb szív érrendszeri rizikófaktorrá lépett elő a stressz

Az elhízást és a mozgásszegény életmódot megelőzve idén a stressz bizonyult a legerősebb rizikófaktornak a szív-érrendszeri betegségek szempontjából – derül ki egy friss kutatásból. Miért beszélhetünk népbetegségről, ismerjük-e a rizikófaktorokat, honnan tudhatjuk, mit tehetünk az egészségünkért? Ezekre a kérdésekre kerestünk választ a kutatás és dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont szakorvosa segítségével.

Olvass tovább »

Már a fák látványa is csökkenti a stresszt

Minél több a fa, annál nagyobb a nyugalom.

Minél több fát látunk, annál kevésbé stresszelünk Egy friss tanulmány szerint egy séta fákkal szegélyezett úton, még ha a város kellős közepén történik is, jelentősen csökkenti a stressz-szintet, sőt minél több a fa, annál jobban csökken a stressz. Köztudott, hogy a természeti környezet nyugtató hatású, ám ezidáig kevés tudományos tanulmány …

Olvass tovább »