Wavita egészség webáruház
Hirdetés

Címke: cukorbetegség

Hogyan előzhetjük meg a cukorbetegséget?

Magyarország felnőtt lakosságának mintegy 7%-a küzd 2-es számú cukorbetegséggel. Ez az arány 10 év alatt akár a duplájára is nőhet. Most megtudhatod, mit tehetsz, hogy ne legyél érintett a cukorbetegség nevű népbetegségben. Korunk embere „híres” arról, hogy keveset mozog, sokat ül, gyorsan és gyorsat és összevissza eszik, sok időt tölt …

Olvass tovább »

Lábmentő tanácsok cukorbetegeknek

Magyarország lakosságának több, mint 5 %-a regisztrált cukorbeteg, vélhetően ugyanennyi az orvosi ellátásban nem részesülő, és közel ezzel azonos a kockázati tényezők száma következtében rövidesen diabéteszessé válók száma. Betegségük leggyakoribb szövődménye lábukat érinti és legvégső esetben annak teljes vagy részleges elvesztéséhez vezethet. A cikkben lábmegmentő tanácsokat olvashatsz.

Olvass tovább »

Lássunk tisztán!

Diabetes problémák állnak a látásromlás hátterében

Csak az 50 évesnél idősebb populációban közel 33 ezer vak és 218 ezer látássérült ember él hazánkban. Az esetek többségében azonban nem az ismert szemészeti problémák, a szürkehályog, a zöldhályog vagy egyéb látóhártya-betegségek, hanem a cukorbetegség áll a háttérben. A Nemzeti Programbizottság a Jó Látásért idén a Látás Világnapja alkalmából …

Olvass tovább »

Cukorbetegeknek ajánlott teafajták

A teázás kifejezetten ajánlott cukorbetegség esetén, mert segítheti az egészséges vércukorszint-szabályozást, hozzájárulhat a szervezetben kialakult gyulladás csökkentéséhez, továbbá az inzulinérzékenység javításához. Ezek mellett a test hidratálásában is segít, ami fontos tényező az egészséges vércukorszint elérésében és megtartásában.

Olvass tovább »

10 cukorbetegségre utaló tünet

A cukorbetegség a világ leggyakoribb anyagcsere-betegsége, melynek szövődményei jelentősen rontják az életminőséget, illetve életkilátásokat. Az érintettek akár több mint fele lehet még tünetmentes, diagnosztizálatlan, kezeletlen. Ezért összeszedtük a cukorbetegség fő tüneteit, figyelmeztető jeleit.

Olvass tovább »

Szénhidrátfelszívódást lassító tippek cukorbetegeknek

Ideális esetben a cukorbetegség egy jól kezelhető állapot, amivel együtt lehet élni anélkül, hogy az ember sanyargatná magát. A diabétesz esetében a személyre szabott, speciálisan kialakított étrend a mérvadó, amitől sokan hajlamosak vagyunk megrettenni az elején, és úgy kezelni, mintha le kellene mondanunk mindenről. A Cukorbetegközpont dietetikusa szerint azonban az nem így van, sőt.

Olvass tovább »

Cukorbetegség

Mi az a cukorbetegség? Az anyagcsere-betegségek közül világszerte a diabetes mellitus, a cukorbetegség a leggyakoribb. A diabétesz elsősorban szövődményeivel rombolja a betegek életminőségét. A cukorbetegség jellegzetessége, mivel csökkent az inzulinhatás vagy teljesen hiányzik, hogy a szervezet bizonyos sejtjei képtelenek felvenni a vérből a szőlőcukrot és így éheznek. A szőlőcukor pedig távozik a vizelettel, innen …

Olvass tovább »

Teszt: Inzulinrezisztencia gyanús vagy?

Teszteld: inzulinrezisztenciára magad!

Manapság egyre több nő és férfi kap kézhez olyan diagnózist, mely szerint inzulinrezisztenciában (IR) szenved, amit már csak egy hajszál választ el a 2-es típusú cukorbetegségtől. Erősen életmódfüggő betegségről van szó, mert a háttérben a genetikai tényezőkön túl az egészségtelen táplálkozás, a mozgáshiány, és a túlsúly áll. A leggyakrabban a …

Olvass tovább »

A diabétesz kezelése

A cukorbetegség kezelése típusonként eltérő lehet. Írásunkból megtudhatod, hogy melyik hogyan kezelhető, illetve melyik típus hogyan tehető élhetőbbé azok számára, akik küzdenek vele. Rendszeres testmozgás és megfelelő étrend A 2-es típusú cukorbetegség kezelésének alapját a diéta és a rendszeres testmozgás adja. Elsődleges cél a testsúly normalizálása ideális étrend segítségével, amiben …

Olvass tovább »

Teljes lett a kép az 1-es tipusú cukorbetegség kapcsán

Újabb eredmény az 1-es típusú cukorbetegség kapcsán.

Egy tanulmány teljes képet ad arról, hogy mi vezet az 1-es típusú cukorbetegség kialakulásához. Előző tanulmányokból már kiderült, hogy az immunrendszer az 1-es típusú diabétesznél 5 lényeges területet támad.  Az 1-es típusú, azaz inzulinfüggő diabétesz(IDDM) olyan autoimmun betegség, amelyben a szervezet saját immunsejtjei, a T-sejtek megtámadják és elpusztítják a hasnyálmirigy …

Olvass tovább »

Kávéval betegségek ellen

Az elmúlt évek számtalan kutatási eredményei alapján, mára már biztossá vált, hogy a rendszeres, mértékletes kávéfogyasztás egészséges. Ízületeink, májunk, szívünk védelme mellett még bizonyos rákfajták kialakulását is akadályozza.

Olvass tovább »

Életelixír a kaptárból! Csak a királynő meg ne tudja

A méz és a propolisz jótékony hatásai mára közismertek, és sokan alkalmazzák ezeket megfázások, gyulladások házi gyógymódjaiként. A méhpempő, ami a királynő eledele drága ugyan, de egészségstimuláló hatása megfizethetetlen. Ott segíti a szervezet munkáját, ahol arra szükség van. Figyelem, csak tiszta méhpempőt érdemes vásárolni, mert minél nagyobb a 10-HDA sav tartalma a méhpempőnek, annál nagyobb arányban fordulnak benne elő azok a további hatóanyagok is, aminek élettámogató hatása kúraszerű fogyasztása esetén érezhető.

Olvass tovább »

Terhesség + burgonya = Cukorbetegség?

A terhesség alatti cukorbetegség kockázata.

A krumpli, vagy krumplialapú termékek, mint például a chips is, növelhetik a terhes nőknél a cukorbetegség kockázatát – állapították meg amerikai kutatók. A burgonya valószínűleg a keményítőtartalma miatt okoz problémát, mivel hirtelen emeli meg a vércukorszintet. Ugyanakkor angol kutatók véleménye szerint az elmélet eddig nem kellőképpen bizonyított, és más keményítőtartalmú …

Olvass tovább »

Figyelem: Bárki lehet cukorbeteg!

Diabétesz világnap

Felismerés és tudatos életvezetés Magyarországon 2016-ban több mint hétszázezer diagnosztizált cukorbeteg élt, és körülbelül félmillió volt azoknak a száma, akik már cukorbetegek voltak, de még nem tudtak róla. A kilátások még riasztóbbak, hiszen 10 év múlva a 20-70 év közötti korosztályban már minden tizedik ember cukorbeteg lesz hazánkban! Nagyon fontos …

Olvass tovább »

9 mód arra, hogy nagyobb eséllyel kerüld el a demenciát

A demencia megelőzhető

A demenciás esetek mintegy harmadát ki lehetne küszöbölni, ha életünk során jobban odafigyelnénk a mentális egészségünkre. Ezt állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport vizsgálata. Az eredményeket a Lancet tudományos egészségügyi oldalon publikálták, és az Alzheimer Szövetség londoni konferenciáján mutatták be. A téma rendkívül fontos, mert rohamosan nő világszerte a megbetegedések száma. …

Olvass tovább »

12 egészségügyi probléma, mely a D-vitamin hiánynak tulajdonítható

A D-vitamin hiánya és a betegségek.

Az igazság a D-vitaminról Nem kérdés, hogy amiről mostanában sokat hallani, miszerint az alacsony D-vitamin szint betegségek kiváltója lehet, igaz. Több vizsgálat van ma is folyamatban, melyek bizonyítják, hogy a közepes, illetve a nagy dózisú D-vitamin csökkentheti a szívbetegségek, a rák, valamint a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát. A lényeg, hogy …

Olvass tovább »

Az alábbi hosszú-covid tünetekkel fordulj orvoshoz

A koronavírus fertőzésen átesettek 10%-a küzd a elhúzódó panaszokkal, köztük olyanok is akik tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel estek át rajta. A a koronavírus főleg a tüdőt fenyegeti, ám a metabolikus, a kardiovaszkuláris, a mozgásszervi és a neurológiai komplikációkkal is számolni kell. Mutatjuk, melyek azok a hosszú-COVID tünetek, amikre fokozottan figyelni kell.

Olvass tovább »

Extra veszélyben a túlsúlyosak, pláne a férfiak!

Életveszélyes a túlsúly

Egy friss felmérés szerint az elhízás annyira elterjedt, hogy a világon 600 milliónál több kórosan kövér ember él. Hazánkban is tragikus a helyzet. Magyarország, az elhízottak aránya szerint felállított világranglistán a harmadik, csak az USA és Mexikó előz meg minket, ebből következik, hogy Európában az első helyen állunk. Az ÁNTSZ …

Olvass tovább »

Edd ezt, és óvd magad a rák ellen is!

A csicsóka gyógyhatásai.

Gyerekkoromban egyik óvodatársammal játszottunk az udvarunkon, amikor a szomszéd néni megkérdezte, szeretnénk-e pár szem csicsókát? Életemben először hallottam ezt a szót, azóta viszont több néven is ismerősöm lett ez a különös gyógynövény. A csicsókát a szegények krumplijaként is emlegetik, mivel a termesztése pofonegyszerű, és újraültetés nélkül is aprózódik, másrészt a …

Olvass tovább »

Inzulininjekció helyett okostapasz

A vércukorszint emelkedésének és esésének érzékelésén túl inzulint is képes a szervezetbe juttatni az amerikai kutatók cukorbetegek számára kifejlesztett okostapasza. Az egyelőre csak egereken tesztelt tapasz a fejlesztők szerint a cukorbetegek személyes igényeihez alakítható. Figyelemmel kíséri a vércukorszintet és több száz mikrotűjén keresztül automatikusan inzulint juttat a szervezetbe. A vércukorszint …

Olvass tovább »

A szénsavas üdítőktől meg is halhatunk?

Egy új tanulmány szerint a világban évente 184 ezer ember halálát okozzák a szénsavas és egyéb cukros üdítők. A Circulation című amerikai szakfolyóiratban megjelent tanulmány az első, ami az adott üdítők fogyasztásával összefüggő cukorbetegség által okozott halálozással, az említett italok egészségkárosító hatásával, szív- és érrendszeri, valamint rákos megbetegedésekre gyakorolt hatásával …

Olvass tovább »